1396/11/12
رئیس کمیته علمی جشنواره مد و لباس فجر عنوان کرد: پیشرفت در عرصه مد و لباس با توجه به بخش علمی دانشگاهی میسر می شود
رئیس کمیته علمی دانشگاهی هفتمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر گفت: نخستین گام توسعه و پیشرفت در عرصه مد و لباس، توجه به بخش علمی دانشگاهی و کاربردی تر کردن مقالات و پایان نامه های دانشجویان در این زمینه است.

انسیه زاهدی روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار فرهنگی ایرنا با بیان اینکه بخش علمی دانشگاهی نوآوری‌ ها و نیازهای کشور را مورد توجه قرار می دهد، اظهار داشت: جشنواره مد و لباس فجر، انعکاس بخش کوچکی از فعالیت های بنیاد ساماندهی مد و لباس کشور است.
وی ادامه داد: نگاه بخش علمی دانشگاهی به حوزه مد و لباس، نگاه به یک جریان و چرخه کامل تولید از نخ، پارچه، طراحی، صنعت، بازار و رقابت بین المللی است.
زاهدی گفت: دانشگاه از نظر تربیت نیروی انسانی مورد نیاز بخش علمی دانشگاهی، تولید محتوا و به روز رسانی آن، کامل کردن دانش و مهارت موجود به وسیله پژوهش ها و مطالعات اساتید با تمرکز بر مکاتب مد مطرح جهان و نیز تهیه پایان نامه ها و رساله های مرتبط تاثیر زیادی در جشنواره مد و لباس فجر دارد.
وی با بیان اینکه در مقایسه با جهان، وضعیت مد، در کشور ما دچار چالش های زیادی است، افزود: صنعت در دستیابی به فناوری های روز، آزادتر و موفق تر از دانشگاه ها عمل کرده و دانشگاه در تولید طرح های جدید تلاش زیادی کرده که امیدواریم در آینده ای نزدیک، نسبت به صنعت نیز پیشتازی کند.
رئیس کمیته علمی دانشگاهی هفتمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر افزود: در سال های اخیر با تشکیل کارگروه های متشکل از همه بخش ها در جریان مد و لباس کشور، نیازهای اصلی در تولید محتوا شناسایی شده و با حضور نمایندگانی از همه دانشگاه ها، همفکری و هدف گذاری برای جهت دهی تحقیقات و پایان نامه های ارشد و رساله های دکتری صورت پذیرفته است.
وی ادامه داد: همچنین در حوزه های میان رشته ای مد و لباس مانند علمی، فرهنگی، مدیریتی، بازاریابی، بین الملل، برندسازی و شناسایی تلاش های خوبی صورت گرفته است.
هفتمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر از 6 تا 13 اسفند ماه برگزار می شود.