1397/06/18
دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور در گفت و گو با فارس خبر دادساماندهی لباس دانش‌آموزی و لباس حوزه فیلم و سریال در دستور کارگروه مد و لباس کشور
دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور با اعلام این خبر که کارگروه مربوطه بزودی تشکیل جلسه خواهد داد گفت: ساماندهی لباس دانش‌آموزی و لباس حوزه فیلم و سریال در صدا و سیما از جمله دستورات جلسه آینده خواهد بود.

حمید قبادی دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، در خصوص آخرین وضعیت کارگروه ساماندهی مد و لباس و تشکیل جلسه این کارگروه اظهار داشت:جلسات این کارگروه باید با حضور معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تشکیل شود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه درخواست برگزاری جلسه کارگروه تقدیم وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شده است، اعلام کرد: تشکیل این جلسه با تعیین وقت مناسب از سوی وزیر صورت خواهد گرفت.

دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور با بیان اینکه کارگروه مد و لباس مرکب از اعضای پیش‌بینی شده در قانون وظیفه تصویب و بررسی عملکرد موضوعات مختلف را دارد، تصریح کرد: دبیرخانه این کارگروه در طول سال ماموریت پیگیری موضوعات مرتبط با مصوبات و ابلاغیات را بر عهده دارد.

وی با تاکید بر اینکه دبیرخانه کارگروه مد و لباس در طول سال به وظایف خود در زمینه رسیدگی و  پیگیری مصوباتی که به امضای وزیر فرهنگ رسیده است، اقدام می‌کند،‌گفت:  یکی از دلایل عدم تشکیل جلسه کارگروه را می‌توان به دلیل تغییرات نمایندگان دستگاه‌ها عنوان کرد.

دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور بیان داشت: در ماه‌های اخیر اکثر دستگاه‌ها به معرفی نمایندگان خود اقدام کرده‌اند.

قبادی یادآور شد: وزارت آموزش و پرورش تنها دستگاهی است که تا امروز نماینده کارگروه مد و لباس خود را به وزیر فرهنگ معرفی نکرده است و با معرفی این نماینده به سرعت تشکیل جلسه خواهیم داد.

وی با تاکید بر اینکه فعالیت کارگروه علیرغم عدم تشکیل جلسه متوقف نشده است، ابراز داشت: بر اساس آئین‌نامه وظایف دبیرخانه مشخص است.

دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور اظهار داشت: دبیرخانه و اعضای کارگروه مسئولیت رسیدگی، پیگیری و نظارت بر مصوبات را بر عهده دارند و متوقف تشکیل جلسه نمی‌شوند.

قبادی از تشکیل جلسات مستمر با نمایندگان و اعضای مربوطه همانند سازمان صدا و سیما، وزارت آموزش و پرورش، وزارت صنعت و معدن خبر داد و گفت: با کمیسیون فرهنگی مجلس هم جلسات متعددی در این زمینه داشته‌ایم.

وی در پاسخ به این سؤال که آخرین مصوبه کارگروه که به ابلاغ وزیر ارشاد رسیده است، چیست، گفت: حدود 22 مصوبه به دستگاه‌های مسئول ابلاغ شده و دستگاه‌ها مکلف به پیگیری و اجرای آن هستند که پس از تشکیل جلسه ارزیابی عملکردها در خصوص این مصوبات ارائه شده صحبت خواهیم کرد.

دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، ساماندهی ورود برندهای خارجی، تدوین ضوابط شاخص‌های طراحی و تولید و تبلیغ لباس اجتماع بانوان، کاربردی کردن آثار طراحی شده از جمله مصوبات ابلاغ شده برشمرد و گفت: راه‌اندازی کارخانه چادر مشکی با همکاری بنیاد مستضعفان و وزارت صنعت و معدن نیز از جمله تکالیف کارگروه به استناد مواد قانونی بوده که این مهم نیز انجام گرفته است.

قبادی از حضور ایران در 12 رویداد بین‌المللی در  حوزه  مد و لباس با همکاری سازمان فرهنگ و ارتباط اسلامی خبر داد و گفت: سازمان صدا و سیما برنامه‌های مستمری در قالب خبر، گزارش یا برنامه‌های تکمیلی با موضوع مد و لباس ایرانی در این مدت پیگیری کرده است.

وی افزود:‌معرفی مراکز عرضه و فروشگاه‌های پوشاک ایرانی از مصوبات کارگروه بوده که با همکاری وزارت آموزش و پرورش صورت گرفته است.

دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور خاطرنشان کرد: به طور مستمر گزارش عملکرد سالیانه دستگاه‌ها را دریافت کرده و منتشر می‌کنیم.

قبادی درباره دستور جلسه بعدی کارگروه نیز تصریح کرد:‌دستور جلسات مشخص شده و یکی از مهمترین دستورات بررسی عملکرد دستگاه‌ها برای اجرای مصوبات است.

وی ادامه داد: سه دستور عمل قانونی تکلیف شده به کارگروه که مربوط به ساماندهی لباس دانش‌آموزی، نمایشگاه لباس مدارس و ساماندهی لباس حوزه فیلم و سریال در صدا و سیما می‌شود را پیگیری خواهیم کرد.