1397/09/25
پوستر دومین جشنواره ملی طراحی پارچه و لباس کودک و نوجوان رونمایی شد
پوستر دومین جشنواره ملی طراحی پارچه و لباس کودک و نوجوان با حضور مینو پدرام دبیر و نیکی مظفری مشاورهنری دومین دومین جشنواره ملی طراحی پارچه و لباس کودک و نوجوان و سید مهدی جعفری مدیر روابط عمومی کارگروه ساماندهی مد و لباس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ظهر روز یکشنبه ٢٥ آذرماه سال جاری در سالن جلسات کارگروه ساماندهی مد ولباس رونمایی شد.

به گزارش ستاد خبری دومین جشنواره ملی طراحی پارچه و لباس کودک و نوجوان، صادق خداپرست طراح پوستر این دوره از برگزاری جشنواره کودک، گفت: با توجه به اینکه مهمترین هدف دومین جشنواره ملی طراحی پارچه و لباس کودک معرفی طراحان و تولید کنندگان لباس کودک و نوجوان است در طرح کلی پوستر از یک جوجه هد هد به عنوان پرنده قرآنی و نماد خبر رسانی استفاده شده است.

وی با بیان اینکه در طرح اصلی بدن پرنده هد هد از نقاشی های کودکان استفاده کرده است، افزود: فرم اصلی پرنده هد هد از طرح بته جقه ایرانی استخراج شده است و بر روی پر و بال این پرنده تمام طیف های رنگی دیده می شود و در نگاه کلی شکل اصلی جوجه هد هد به صورت یک تکه پارچه از ملحاقات لباس کودک تعریف شده است که طرح خط چین دورآن، نماد دوخت را به ذهن بیننده القا می کند.

وی با اشاره به شعار این دوره از جشنواره «از کودکی خوب بپوشیم» نیز خاطرنشان کرد: حق کودکان است که از کودکی خوب بپوشند و لباس هایی را به تن کنند که در خور شخصیت کودکی آنها باشد.

سید مهدی جعفری مدیر روابط عمومی کارگروه ساماندهی مد و لباس نیز در این جلسه، گفت: امسال سال دوم طراحی پوستر جشنواره لباس کودک و نوجوان است. از بین ١٠ طرحی که در جلسه شورای سیاست گذاری جشنواره امسال مورد بحث و بررسی قرار گرفت طرح صادق خداپرست تایید شد.

مینو پدرام دبیر دومین جشنواره ملی طراحی پارچه و لباس کودک و نوجوان نیز با بیان این مطلب اظهار داشت: انتخاب پرنده هدهد درایت و هوشمندی طراح را می رساند چرا که در تصور ما ایرانی ها، هد هد مرغی افسانه ای است که نماد دانایی به شمار می رود و در انتخاب شعار جشنواره امسال نیز سعی کرده ایم جمله ای عامیانه و خودمانی را انتخاب کنیم و به والدین کودکان بگوییم که در انتخاب جنس و رنگ لباس کودکان خود دقت کنند .