1397/11/25
مریم یاستی: پیوند بین طراح و تولیدکننده در جشنواره هشتم فجر عمیق تر شده است
مدیر خانه مد

مریم یاستی طراح لباس و مدیر برند "میم" در گفتگو با روابط عمومی کارگروه ساماندهی مد ولباس کشور، گفت: نبود پیوند بین طراح و تولید کننده در گذشته حلقه مفقوده ای در صنعت پوشاک کشور بود که این پیوند مهم و عمیق پس از برگزاری هفت دوره از جشنواره مد ولباس فجر در دوره هشتم به همت کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور به ثمر نشسته است.

وی افزود: بسیاری از طراحان جوان کشورمان پس از فارغ التحصیلی از رشته های مختلف هنر، دوخت و طراحی لباس به صورت انفرادی و گمنام فعالیت می کنند و هیچ تولید کننده ای حاضر به همکاری با یک طراح جوان نبود و همین امر مشکلی اساسی برای طراحان جوان محسوب می شد.

مدیر خانه مد " میم" اظهار داشت: با تلاش دبیرکارگروه ساماندهی مد و لباس کشور و ایجاد فضایی صمیمی برای برقراری ارتباط طراحان و تولید کنندگان در تجاری سازی و به تولید انبوه رساندن آثار فاخر هشتمین جشنواره بین المللی مد ولباس فجر، پیوند طراح و تولیدکننده در جشنواره هشتم فجر، عمیق تر شده است.

یاستی با اشاره به صحبت های معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، تصریح کرد: همانطور که این مقام مسئول روی آن تاکید کرده است، جشنواره مد و لباس فجر پس از هفت دوره برگزاری از هفت خوان گذشته و هم اکنون در دوره هشتم بربال شکوفایی نشسته است، گویای این حقیقت است که کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور برای این شکوفایی تلاش بسیاری کرده است تلاشی که منجر به پیوند عمیق بین طراحان و تولید کننده شده است .

وی با بیان اینکه تجاری سازی در عرصه مد و لباس اتفاق نخواهد افتاد مگر اینکه بین طراح و تولید کننده پیوند عمیق برقرار شود، خاطرنشان کرد: این پیوند عمیق منجر به راه یافتن جشنواره مد ولباس فجر به قله های شکوفایی صنعت پوشاک کشور می شود.

هشتمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر، با شعار خوشا مکران و نقش بی مثالش ٢٦بهمن تا ٢ اسفند ٩٧ از ساعت ١٠صبح تا ٨ شب در مجتمع نمایشگاهی بوستان گفتگو برگزار می‌شود.