1397/12/01
بهمن هاشمی: حمایت از کالای ایرانی با استقبال مردم از جشنواره مد و لباس فجر صورت می گیرد
مجری صداوسیما گفت: جشنواره مد و لباس محلی برای عرضه، معرفی و حمایت از کالای ایرانی است و یک پیغام برای مردم دارد که طراحان لباس و تولیدکنندگان در تلاش هستند محصولاتی با کیفیت به جامعه عرضه کنند که پاسخگوی تمام سلیقه ها باشد.

بهمن هاشمی مجری صداوسیما در گفتگو با روابط عمومی کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور گفت: به دلیل حضور و استقبال مردم از جشنواره مد و لباس فجر، جشنواره امسال گام مهمی در جهت حمایت از کالای ایرانی برداشته است. با شرکت در جشنواره مد و لباس فجر و دیدن قشرها و گروه های سنی مختلف از جمله دانش آموزان، معلمان، دانشجویان، طراحان، اساتید و حتی نوزادان در آغوش پدران و مادران به وجد آمدم و این حضور مردمی را نشانه علاقه مردم به حمایت از کالای ایرانی می دانم.

وی خاطرنشان کرد: اگر مردم از جشنواره ها دیدن نکنند و اقبالی نشان ندهند حمایتی از کالای ایرانی صورت نمی گیرد این مردم هستند که با دیدن آثار طراحان علاقمند به خرید لباس و پوشش مناسب و در نهایت حمایت از کالای ایرانی می شوند.

وی افزود: به قول شاعر ایرانی که سروده است تن آدمی شریف است به جان آدمیت نه همین لباس زیباست نشان آدمیت، ظاهر افراد نباید ملاک قضاوت قرار گیرد، لباس نه تنها انسان را از سرما و گرما و شرایط آب و هوایی مختلف حفظ می کند بلکه با شخصیت انسان و تفکرات او مرتبط می گردد.اصولا هر شخصی بسته به نوع تفکراتش لباسی را برای پوشیدن انتخاب می کند.

هاشمی اظهار داشت: جشنواره مد و لباس فجر جشنواره ای زیبا از تفکرات مختلف طراحان است که این تفکرات مختلف در قالب طراحی لباس به منصه ظهور رسیده است و تنوع پوششی و رنگ های آثار رسیده لباس ایرانی را بی نظیر کرده است.

این مجری توانمند صداوسیما خاطرنشان کرد: این حق ایرانیان است که بهترین پارچه ها و مرغوبترین جنس ها را خریداری کنند و شیک بپوشند زیرا کشورمان ایران به دلیل داشتن تاریخ و تمدنی کهن و ارزشمند نباید لباس وارد کند بلکه باید لباس هایی باهویت و اصیل به کشورهای مختلف صادر کند، هر خانواده ایرانی حق دارد لباسی را بخرد و بپوشند که دارای نشانه های ایرانی باشد.

هشتمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر، با شعار خوشا مکران و نقش بی‌مثالش ٢٦ بهمن تا ٢ اسفند ٩٧ از ساعت ١٠ صبح تا ٨ شب در مجتمع نمایشگاهی بوستان گفتگو برگزار می‌شود.