1397/12/01
تاکید احمد داورزنی: صنعت سینما به رونق بازار مد و لباس ایرانی کمک کند
عضو کارگروه ساماندهی مد ولباس کشور گفت: برای رونق بازار پوشاک ایرانی نیاز به تبلیغات گسترده داریم و صنعت سینما و بازیگران و هنرمندان باید به صنعت مد و لباس کشور کمک کند‌.

احمد داورزنی از پیشکسوتان عرصه پوشاک و عضو کارگروه ساماندهی مد ولباس کشور در گفتگو با روابط عمومی کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور گفت: کارشناس اتحادیه پوشاک محقق و پژوهشگر حوزه مد و لباس با توجه به سابقه ۵۰ ساله ای که در حوزه پوشاک دارم و از زمان قبل از پیروزی انقلاب در این عرصه فعالیت داشتم همیشه سعی کردم در عرصه طراحی مد و لباس خلاقیت و نوآوری داشته باشم و همه سلیقه ها و ذائقه های مردم را در نظر بگیرم. یکی از علت های موفقیت در کارم را خلاقیت و نوآوری میدانم و این وظیفه سنگین و سخت طراحان امروز است که به همه نیازهای جامعه در حوزه مد و لباس پاسخ دهند.

وی هشتمین جشنواره بین المللی مد ولباس فجر را بی نظیر و موفق تر از هفت دوره برگزاری آن دانست و عنوان کرد: از اولین دوره برگزاری جشنواره مد و لباس فجر تا هشتمین دوره آن شرکت کرده ام و باید بگویم این جشنواره به دلیل تنوع آثار و تعداد آثار رسیده که اعلام شد ۸ هزار اثر به دبیرخانه این دوره جشنواره رسیده است دوره هشتم بی نظیر تر و باشکوه تر از جشنواره های دوره های قبل است.

با استفاده از ابزار قوی تبلیغات است که می توان مد و لباس ایرانی و حمایت از کالای ایرانی را در جامعه در ذهن مردم جا انداخت زیرا هنوز باور مردم بر این است که کالای ایرانی با کیفتی در کشور تولید نمی شود و این تغییر باور در ذهن مردم رسالت رسانه و صنعت سینمای کشور است که ایجاد می کند.

به عنوان مثال در کشور ترکیه که الان در صنعت پوشاک و صادرات جهانی شده است صنعت سینما به تبلیغ مد و لباس این کشور کمک کرده است و ما هم باید از این ظرفیت بالایی که داریم استفاده کنیم.

هشتمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر، با شعار خوشا مکران و نقش بی‌مثالش ٢٦ بهمن تا ٢ اسفند ٩٧ از ساعت ١٠ صبح تا ٨ شب در مجتمع نمایشگاهی بوستان گفتگو برگزار می‌شود.