1397/12/02
ربابه پهلوانی: ضرورت تبلیغ لباس های ایرانی -اسلامی توسط بازیگران و هنرمندان
مسئول غرفه دانشکده شریعتی گفت: یکی از راهکارهای مثبت و مفیدی که سریعا نتیجه خواهد داد، استفاده هنرمندان و سلبریتی‌ها از طرح‌های ایرانی طراحان است که هم به نوعی تبلیغ طرح‌ها و مدل‌های ایرانی است و هم به پیشرفت مد و لباس کشور کمک خواهد کرد.

ربابه پهلوانی، مسئول غرفه دانشکده شریعتی در گفتگو با روابط عمومی کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور درباره برگزاری هشتمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر، گفت: خداراشکر برگزاری این اتفاق، یک رویداد مهم و تاثیرگذار است که تاثیرات چشمگیری در روند پیشرفت مد و لباس در کشور دارد.

وی همچنین درباره عملکرد غرفه دانشکده شریعتی اظهار کرد: این غرفه کارهای عملی دانشجویان دانشکده است. تمامی هنرهایی که به طور آکادمیک در دانشگاه آموخته‌اند و به طور علمی پیاده‌سازی کردند را در این غرفه به نمایش گذاشته‌اند. تمامی هنرهای آموخته شده و نوآوری‌های این دانشجویان از جمله؛ سوزن‌دوزی، آلبوم طراحی، دوخت و چاپ پارچه در این مکان برای تماشا به نمایش گذاشته ‌شده‌است.

پهلوانی درخصوص تاثیرات دانشگاه‌ها بر تربیت طراحان ایرانی موفق بیان کرد: دانشکده‌ها خیلی آکادمیک، اصولی و پایه‌ای درحال آموزش طراحی به دانشجویان هنر هستند که تمامی فنون و مهارت‌ها را پس از اتمام تحصیل فرا می‌گیرند و قرار است در آینده به طراحان موفقی تبدیل شوند.

وی یادآور شد: البته به دانشجویان کم بها داده می‌شود و اگر حمایت‌ها در تمام جنبه‌ها به دانشجویان منتقل شود، قطعا مسیر طراحی و مد ایرانی در جهت مثبتی حرکت می‌کند.

مسئول غرفه دانشکده شریعتی درباره راهکارهای بهبود عملکرد جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر خاطرنشان کرد: یکی از راهکارهای مثبت و مفیدی که سریعا نتیجه خواهد داد، استفاده هنرمندان و سلبریتی‌ها از طرح‌های ایرانی طراحان است که هم به نوعی تبلیغ طرح‌ها ومدل‌های ایرانی است و هم به پیشرفت مد و لباس کشور کمک خواهد کرد. اگر این اتفاق بیفتد قطعا از تمامی هنر‌های ایران‌زمین بازدید خواهد شد و تمامی مردم چه در سطح داخلی و چه در سطح خارجی از این هنر بازدید خواهند کرد.

هشتمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر، با شعار خوشا مکران و نقش بی‌مثالش 26 بهمن تا 2 اسفند 97 از ساعت 10 صبح تا 8 شب در مجتمع نمایشگاهی بوستان گفتگو برگزار می‌شود.