1397/12/02
صدف رضایی قند فروش :طراحان نیازمند حمایت همه جانبه مسئولان هستند
برگزیده هفتمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر، گفت: نیاز اصلی طراحان حمایت است اگر صنعت مد و پوشاک حمایت شود رشد و پیشرفت حاصل می گردد.

صدف رضایی قند فروش، طراح لباس و برگزیده هفتمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر در گفتگو با روابط عمومی کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور درباره برگزاری هشتمین جشنواره مد و لباس فجر گفت: هرسال جشنواره با استقبال و اقبال خوبی از سوی طراحان و مردم برگزار می‌شود و ما شاهد پیشرفت روزافزون جشنواره در سال‌های آتی خواهیم بود.

رضایی افزود: در افتتاحیه هشتمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر تولیدکنندگان بسیار بزرگی در صنعت مد، پوشاک و موسسات آموزشی حضور دارند و این باعث خرسندی است که در کنار طراحان موفق جشنواره حضور داریم و امیدوارم بتوانیم کارهایی را در آینده نزدیک با طراحان برتر و تولیدکنندگان موفق در قالب تک‌کار، کالکشن داشته باشیم و به تولید انبوه برسانیم.

وی همچنین درباره نیاز اصلی طراحان امروزه کشور بیان کرد: نیاز اصلی ما این است که از طراحان حمایت شود و اطلاع‌رسانی بیشتری درباره کار طراحان و برگزاری جشنواره‌های مد و لباس صورت بگیرد. جشنواره مد و لباس فجر به دلیل اینکه بخش بین‌المللی آن در چابهار برگزار می‌شود باید با سایر جشنواره‌ها متفاوت‌تر باشد و در این مسیر خبرگزاری‌ها و سازمان‌های تبلیغاتی نقش بسیار موثری دارند.

این طراح مد و لباس درباره استقبال مردم از جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر خاطرنشان کرد: مردم نباید تنها در نمایشگاه‌هایی که بخش فروش دارند شرکت کنند بلکه باید از جشنواره‌ها دیدن کنند و از هنر ایرانی و ملی استقبال کنند چراکه؛ خانه‌های مد نمی‌توانند به تولید انبوه فکر کنند بلکه سفارش می‌گیرند و در قالب تک اثر یا مجموعه‌ای به فروش می‌رسانند.

رضایی ادامه داد: طراحان مد و لباس باید سعی کنند که در این جشنواره‌ها شرکت کنند چراکه جز کسب تجربه، موفقیت و یادگیری چیزی ندارد.

هشتمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر، با شعار خوشا مکران و نقش بی‌مثالش ٢٦ بهمن تا ٢ اسفند ٩٧ از ساعت ١٠ صبح تا ٨ شب در مجتمع نمایشگاهی بوستان گفتگو برگزار می‌شود.