1397/12/02
عضو انجمن دانشگاه تهران-جنوب هنر و معماری : پل ارتباطی دانشگاه و صنعت با دادن ماموریت به دانشجویان عمیق تر می شود
قیاسی با بیان اینکه دانشگاه‌‌ها پل ارتباطی میان صنعت مد با تولیدکنندگان است، گفت: دانشگاه‌ها پل ارتباطی میان مد و لباس و تولیدکنندگان در چندسال اخیر هستند. با همکاری و حمایت دانشگاه‌ها شرایط کاری طراحان و فعالان علاقه‌مند حوزه هنر بسیار هدفمند و نتیجه‎بخش خواهد بود بنابراین پل ارتباطی دانشگاه و صنعت با دادن ماموریت به دانشجویان عمیق تر می شود.

سارا قیاسی، عضو انجمن دانشگاه تهران-جنوب هنر و معماری در گفتگو با روابط عمومی کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور درباره برگزاری هشتمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر گفت: آثار جشنواره امسال از لحاظ کمی و کیفی در سطح بالا و قابل قبولی قرار دارد. یکی از نکات مثبت جشنواره، قراردادن لباس‌ها در ویترین‌های شیشه‌ای و جدا از یکدیگر است که بسیار جلب توجه می‌کند و جلوه خاصی به لباس‌های ملی و ایرانی می‌دهد.

نکته دیگر، حضور طراحان آثار در جشنواره است که به‌خوبی پاسخگو سوالات دیگر طراحان و بازدیدکنندگان هستند.

وی همچنین درخصوص تاثیر برگزاری جشنواره مد و لباس بر توسعه و پیشرفت صنعت مد در کشور خاطرنشان کرد: ما بعنوان یک دانشجو در طول ترم تمام انگیزه و هیجان کارمان این است که برای جشنواره آماده شویم و آثار خود را برای جشنواره عرضه کنیم. از طرفی دیگر، ما دانشجویان هنر در طول سال شاید ممکن نباشد که بتوانیم تمامی طراحان برتر و موفق را ببینیم و با آثارشان آشنا شویم ولی در جشنواره این امکان فراهم بوده و امکان انتقال تجربیات میسر است.

قیاسی درباره عملکرد دانشگاه‌ها و تاثیر بر پیشرفت مد و لباس در کشور تصریح کرد: دانشگاه‌ها پل ارتباطی میان مد و لباس و تولیدکنندگان در چندسال اخیر هستند. با همکاری و حمایت دانشگاه‌ها شرایط کاری طراحان و فعالان علاقه‌مند حوزه هنر بسیار هدفمند و نتیجه‎‌بخش خواهد بود.

وی درخصوص پیشنهاد خود برای بهبود عملکرد نهمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر بیان کرد: یکی از پیشنهادها این است موضوع جشنواره مد و لباس را یک ماه مانده به جشنواره اعلام نکنند. حداقل در حوزه کاری کار دانشجویان اگر از ابتدای ترم اعلام شود کار عملی طراحی دانشجویان هدفمند خواهد بود و برای شرکت آثار در جشنواره قطعا آثاری با کیفیت‌تر و جذاب‌تر ارائه خواهد شد.

هشتمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر، با شعار خوشا مکران و نقش بی‌مثالش ٢٦ بهمن تا ٢ اسفند ٩٧ از ساعت ١٠ صبح تا ٨ شب در مجتمع نمایشگاهی بوستان گفتگو برگزار می‌شود.