1397/12/04
حمید قبادی: سال ۹۷ برای حوزه مد و لباس کشور سال شکوفایی بوده است
دبیرکارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، گفت: در سالی که مشکلات اقتصادی در شکل های مختلف در کشور وجود دارد سال ۹۷ سال شکوفایی مد و لباس کشور بوده است و دلیل آن مشارکت حداکثری نهادها، طراحان و تولید کنندگان و موسسات و دانشگاهیان در برگزاری هشتمین دوره جشنواره بین المللی مد و لباس فجر است.

به گزارش روابط عمومی کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور حمید قبادی دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، گفت: دکتر پیروز بخت معاونت نهاد ریاست جمهوری و رئیس مرکز ملی استاندارد با حضور در هشتمین جشنواره بین المللی مد ولباس فجر رضایت خود را در بازدید از جشنواره و مشاهده آثار طراحان اعلام کرد و این مایه مباهات جشنواره است که مسئولان به این رویداد فرهنگی و هنری توجه می کنند.

وی افزود: این نمایشگاه به تلاش هنرمندان مد و لباس کشور، هشتمین دوره خود را پشت سر می گذراند و برگزاری آن در دهه فجر فرصتی است که به برکت انقلاب اسلامی شکل گرفته است و هر سال شاهد توسعه آن در کشور هستیم.

قبادی تصریح کرد: مشارکت هزاران نفر از طراحان، هنرمندان و تولید کنندگان در شکل های مختلف بسیار مسرت بخش است. در سالی که مشکلات اقتصادی در شکل های مختلف در کشور وجود دارد سال ۹۷ سال شکوفایی مد و لباس کشور بوده است و دلیل آن مشارکت حداکثری نهادها، طراحان و تولید کنندگان و موسسات و دانشگاهیان در برگزاری هشتمین دوره جشنواره بین المللی مد و لباس فجر است.

دبیرکارگروه ساماندهی مد ولباس کشور خاطرنشان کرد: همراهی صنعتگران و تولید کنندگان پارچه ایرانی و ایجاد ارتباط بین طراحان لباس که شرکت آنها به نوعی منشا ارتباط در مصرف انواع پارچه در کشور است بسیار حائز اهمیت بود، ۲۵ مرکز صنعتی و هنری پارچه در بخش نمایش، ۲۵ مرکز علمی و دانشگاهی، ۴۰ موسسه هنری مد و لباس که در سال های اخیر شکل گرفتند، ۱۱ مرکز فرهنگی که مسیر فرهنگ سازی مد و لباس را در کشور برعهده دارند در این جشنواره شرکت کردند. حضور مجلات و نشریاتی که در حوزه مد و لباس زحمت زیادی کشیده اند نیز در این دوره چشمگیر بود و حضور همه این نهادها زمینه فعالیت سالانه هنرمندان طراح را در کشور فراهم می کند به طوری که طی این سالها تعداد زیادی از تولید کنندگان از آثار طراحی شده طراحان استفاده کرده اند و این امر پیش از این در کشور وجود نداشت.

رئیس هشتمین جشنواره بین المللی مد ولباس فجر ادامه داد: هر محصولی را که در پیرامون خود مشاهده می کنیم عنصر مشترک آن عنصر طراحی است یعنی طراحان با الهام از نقوش الهی و خلقت الهی دست به ابتکار می زنند.

قبادی اظهار کرد: امروز تولید کنندگان به دنبال آثار و طرح های جدید هستند و به کارگیری طراحان درکنار تولید کنندگان باعث تغییر پوشش مردم خواهد شد.

وی با بیان اینکه ویترین های فروش لباس کشور در حال تغییر است، افزود: امروزه در طراحی کیف و کفش پیشرفت هایی حاصل شده است با وجود همه مشکلات و سختی ها در کشور بخش های مختلفی از طراحان جواهرات و زیورآلات به عنوان سرمایه های عظیم در ایجاد هنرهای خلاق در کشور فعالیت می کنند. ویترین ملی که دستاورد مهم جشنواره مد و لباس است سالهاست که حضورشان را به عنوان یک رفتار نمادین از ظرفیت ملی تولید داخلی در جشنواره مشاهده می کنیم همه اینها نشان دهنده تلاش همه بخش های مختلف از جمله هنرمندان مختلف است.

وی در پایان یادآور شد: برگزاری مسابقه طراحی لباس به صورت زنده در جشنواره ها شاید درچند کشور محدود دنیا انجام می شود که ما در جشنواره مد و لباس فجر این بخش را پر شور تر از سالهای گذشته برگزار کردیم.  مشارکت ۲۰‌ استان و برپایی همزمان با جشنواره نشان دهنده استقبال عمومی در کشور است.