1397/12/04
سعید نساج پور: عرضه مستقیم و بی واسطه پارچه ایرانی از کارخانه به تولید کنندگان و طراحان
مدیر عامل صنایع نساجی نساج پور، گفت: یکی از اهداف حضور در هشتمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر، عرضه مستقیم و بی واسطه پارچه مرغوب و با کیفیت ایرانی از کارخانه به مصرف کنندگان از جمله طراحان، تولید کنندگان و خیاطان است.

سعید نساج پور مدیر عامل صنایع نساجی نساج پور در گفتگو با روابط عمومی کارگروه ساماندهی مد ولباس کشور، گفت: معرفی محصولات کارخانه، آشنایی نزدیک با طراحان و تولیدکنندگان و فروش مستقیم و بی واسطه پارچه های تولید داخل، از اهداف حضور صنایع نساجی نساج پور در هشتمین جشنواره بین‌المللی المللی مد و‌ لباس فجر است.

وی افزود: عمده فعالیت این کارخانه تولید پارچه لباسی، مدارس، اداری، کاری، لباس های ملحفه ای و مجلسی است و هدف اصلی حضور در هشتمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر برقرای ارتباط بی واسطه با طراحان، هنرمندان و تولید کنندگان برای معرفی و فروش پارچه های داخلی به تولید کنندگان است.

وی تصریح کرد: با فروش بی واسطه و مستقیم پارچه داخلی در جشنواره مد و لباس فجر، پارچه های داخلی به قیمت کارخانه به دست مصرف کنندگان می رسد.

وی از گسترش فعالیت های کارخانه نساجی نساج پور خبر داد و خاطرنشان کرد: برای گسترش فعالیت هایمان در شهرهای مختلف کشور نمایندگی ها و شعباتی ایجاد کردیم که علاوه بر تهران در سایر شهرستان ها پارچه های با کیفیت و مرغوب تولید داخل بی واسطه به خیاطان، طراحان و تولید کنندگان به قیمت کارخانه به دست مصرف کننده برسد.

نساج پور ادامه داد: به صورت پایلود در حال حاضر محصولات کارخانه نساجی نساج پور با هدف کاهش قیمت پارچه های ایرانی در شهرهای بزرگ از جمله تهران، مشهد و شیراز به فروش می رسد با تعداد شعبات بیشتر در سراسر کشور امکان توزیع و فروش بی واسطه گسترش می یابد.

وی بیان کرد: مشکل اصلی در توزیع پارچه و رساندن آن به دست مصرف کنندا در گذشته داشتیم افرادی در بازار کارشان خریداری پارچه از کارخانجات بود که با افزایش قیمت تا چهار هزار تومان پارچه ها را می فروختند. این اشخاص حاضر نبودند پارچه های خریداری شده را به بخش تولید بدهند بنابراین در این ماجرا واسطه ها بیشترین سود را می بردند و خیاطان و طراحان با قیمت های گزاف پارچه را خریداری می کردند. این امر با هدف حذف واسطه و کاهش قیمت پارچه های ایرانی و خدمت به حوزه مد و لباس صورت گرفته است و جشنواره بین المللی مد و لباس فجر بانی این کار شده است.

این فعال صنعتی با اشاره به بازارهای صنعتی دنیا، گفت: تقریبا در هیچ کشوری بازار فروش پارچه به شکل سنتی که در ایران هست وجود ندارد. بخش صنعت کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور در هشتمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر برای اولین بار این امر مهم را انجام داده است.

نساج پور ادامه داد: ادامه دار شدن این امر مهم کم کم تولید کنندگان را به خرید پارچه مستقیم و بی واسطه سوق میدهد و امیدواریم اتفاقات خوبی در پیشرفت حوزه طراحی مد و لباس در کشور بیفتد.یکی از اتفاقات خوبی که جشنواره مد و لباس فجر باعث رونق آن شد فروش بی واسطه و آشنایی طراحان با کارخانه‌های تولید پارچه در کشور بود و ایجاد ارتباط تولید کننده پارچه با مصرف کنندگان پارچه جزو افتخاراتی بود که در جشنواره هشتم رقم خود. با اجرای این طرح مصرف کنندگان پارچه داخل مستقیما با تولید کنندگان پارچه صحبت می کنند و نقطه نظرات و پیشنهادات خود را مطرح می کنند.