1397/12/04
سید محمد مجتبی حسینی : مناطق مختلف ایران، منبع الهامی برای طراحی در حوزه مد و لباس است
معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: هر چه شناخت ما نسبت به کشورمان دقیق‌تر باشد، منابع الهام بیشتر و بهتری برای آفرینش های هنری خواهیم داشت. امیدوارم این طرح و نقش مکران همچنان در کانون توجه قرار داشته باشد.

سید محمد مجتبی حسینی، معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفت‌وگو با کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور درباره برگزاری هشتمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر، گفت: آنچه که در هشتمین جشنواره مد و لباس قابل رویت بود؛ پیشرفت مشخص و چشمگیر این جشنواره نسبت به ادوار گذشته بود. کیفیت و کمیت آثار مشخص نسبت به سال‌های گذشته رشد خوبی داشته است و این نظر تمام کسانی که است که از نمایشگاه بازدید داشتند.

وی همچنین درخصوص حمایت و کمک‌های این نهاد برای رفع دغدغه‌ها و چالش‌های طراحان خاطرنشان کرد: مسئولیت ما در حوزه طراحی و رشد است که باید داشته باشیم. فکر می‌کنم نقاط و نکات هنری که می تواند در طرح‌ها بیش از پیش مطرح شود می تواند به رشد کیفیت طراحی هنرمندان منجر شود.

حسینی افزود: یکی از نکات مهم هشتمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر موضوع محور بودن جشنواره و توجه به طرح و نقش مکران است.  موضوع محور بودن جشنواره موجب شده که طراحان یک توجه ویژه به موضوع داشته باشند و این کانون و محوری تعبیه شده است که موجب می‌شود انرژی ها در یک مسیر قرار بگیرد و آثار خارق العاده و فوق العاده خوبی در زمینه ند و لباس طراحی شود.

معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان و باتوجه به انتخاب منطقه ساحلی مکران بیان کرد: جلسات و کارگاه‌های آموزشی برگزار شده است و تمام این‌ها موجب می‌شود که ما شناخت بیشتر و بهتری از سرزمین‌مان پیدا کنیم و هر چه شناخت ما نسبت به کشورمان دقیق‌تر و با کیفیت تر باشد، منابع الهام بیشتر و بهتری برای آفرینش های هنری خواهیم داشت. امیدوارم این طرح و نقش مکران همچنان در کانون توجه قرار داشته باشد. المان ها در آثار سیستان و بلوچستان آنقدر سرشار است که می تواند ده‌ها سال مورد توجه جمع کثیری از طراحان قرار بگیرد البته امیدوارم نقاط دیگر ایران نیز در کانون توجه قرار گرفته و منبع الهام بیشتری داشته باشیم.

هشتمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر، با شعار خوشا مکران و نقش بی‌مثالش 26 بهمن تا 2 اسفند 97 از ساعت 10 صبح تا 8 شب در مجتمع نمایشگاهی بوستان گفتگو برگزار می‌شود.