1397/12/04
عرضه جدیدترین نرم افزار طراحی لباس با نام (پوشاب) در هشتمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر
پوشاب، نام جدیدترین نرم افزار طراحی شده درحوزه مد ولباس است که برای اولین بار به منظور آشنایی بازدیدکنندگان با قابلیت های این نرم افزار در بخش موسسات هشتمین جشنواره مد ولباس فجر عرضه شده است.

فاطمه علیخواه بنیانگذار نرم افزار پوشاب، در گفتگو با روابط عمومی کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور درباره قابلیت های این نرم افزار، گفت: (پوشاب) یک اپلیکیشن پوشیدنی لباس و قابل نصب بر روی تلفن همراه است که علاوه بر طراحی لباس، قابلیت های مختلفی دارد.

وی افزود: افرادی هستند که در ذهن خود تصویری از یک لباس ایده آل می سازند و لباس مورد نظر خود را در بازار پیدا نمی کنند، نرم افزار پوشاب این امکان را فراهم می کند تا هر شخصی، طراح لباس خود باشد.

وی با بیان اینکه این نرم افزار دارای بخش های مختلفی از جمله تعمیرات آنلاین، طراحی اختصاصی، مشاوره و پیشنهاد پوشاب و همکاران است، تصریح کرد: به عنوان مثال در بخش طراحی لباس، دو گزینه جنسیت مرد و زن لحاظ شده است که با انتخاب جنس مرد، نرم افزار پیشنهاد لباس مردانه شامل کت و شلوار، پیراهن، جلیقه، تن پوش را به کاربر می دهد.با انتخاب گزینه پیراهن، گزینه های دیگری از انواع یقه، شکل و اندازه پیراهن مردانه جیب و شکل آستین بلند و مچ آن به کاربر پیشنهاد می شود.درنهایت با گزینه های انتخاب شده توسط کاربر، نرم افزار، لباس طراحی شده مورد نظر را نمایش می دهد.

علیخواه اظهارداشت: پس از انتخاب این مراحل در قسمت پیشنهاد، نرم افزار پوشاب کاربر را در زمینه انتخاب جنس و رنگ پارچه راهنمایی می کند و در نهایت می توان طرح اصلی لباس را در پروفایل شخصی ذخیره کرد و برای دوخت به خیاط ارسال کرد.

مشاور و مدرس ایده پردازی و خلاقیت در کسب و کار ادامه داد: یکی از قابلیت های دیگر نرم افزار طراحی لباس پوشاب، طراحی لباس های تخیلی توسط کاربر برای شرکت در مسابقات جشنواره ها است، کاربر می تواند لباس مورد نظر را با المان های مختلف بدون داشتن دانش طراحی ایجاد کند.

وی خاطرنشان کرد: این نرم افزار، بازار هدف پوشاک برای تمام کسانی است که به پوشش خود اهمیت می دهند.در بخش پایانی این نرم افزار، آموزش های ۱۵ ساله طراحان و کارشناسان در حوزه دوخت و طراحی لباس، به صورت رایگان در اختیار فعالان و علاقمندان حوزه مد و لباس قرار می گیرد.

 

هشتمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر، با شعار خوشا مکران و نقش بی‌مثالش ٢٦ بهمن تا ٢ اسفند ٩٧ از ساعت ١٠ صبح تا ٨ شب در مجتمع نمایشگاهی بوستان گفتگو برگزار می‌شود.