1397/12/06
پاک بین در اختتامیه جشنواره مد و لباس فجر : 40 هزار بازدید کننده از هشتمین جشنواره مد و لباس فجر دیدن کردند
دبیر جشنواره مد و لباس فجر با بیان این که جشنواره مد و لباس فجر محل تلاقی ایده و اجراست، گفت: این جشنواره هر سال باید بزرگتر شود و به تمام شهرهای ایران برود، چهل هزار بازدید کننده از هشتمین جشنواره مد و لباس فجر دیدن کردند و این نشان استقبال مردمی از حوزه مد و لباس کشور در این دوره بوده است.

به گزارش روابط عمومی کارگروه ساماندهی مد و لباس فجر ، صدیقه پاک بین دبیر هشتمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر در آیین پایانی این رویداد در تالار وحدت، گفت: گام هشتم جشنواره مد و لباس فجر را برداشتیم، می خواهیم  این  جشنواره هر سال بزرگ و بزرگتر شود و همه شهرهای ایران میزبان این رویداد بین المللی باشد، جشنواره مد و لباس فجر محل تلاقی ایده و اجراست تا بهترین ها را در معرض دید مسئولان ، طراحان ، تولید کنندگان و علاقمندان بگذارند .

دبیر هشتمین جشنواره مد و لباس فجر با اشاره  به نقش مکران به عنوان مضمون این دوره جشنواره فجر اظهار کرد: در هشتمین جشنواره مد و لباس فجر شهر "مکران" به عنوان یک داشته و به عنوان شهری برای ویترین عناصر ملی تبدیل شد و در سال های آینده این اتفاق خجسته باید با شکوه تر در سایر مناطق ایران بزرگ ادامه پیدا کند چرا که هر منطقه ایران دارای نقش ها و  نگاره های اصیلی است که خوش می درخشند  و می تواند منبع تولید آثار فاخر باشد .

وی افزود: در هشتمین جشنواره مد و لباس فجر ۸ هزار و ۱۰۰ اثر هنری رسید که از این تعداد یک هزار و ۵۰۰ اثر در نمایشگاه در بوستان گفتگو به نمایش درآمد، همچنین چهل هزار بازدید کننده از این نمایشگاه دیدن کردند ، ۱۲۰ کارگاه آموزشی و نشست تخصصی برگزار شد و شاهد برگزاری مسابقات زنده در بخش کیف و کفش، عفاف و حجاب و ویترین ملی بودیم .

صدیقه پاک بین  با  اشاره به افزایش تعداد شرکت کنندگان در هشتمین جشنواره مد و لباس فجر، گفت: در این دوره از جشنواره ۳ هزار نفر از طراحان و تولیدکنندگان لباس حضور داشتند که نسبت به دوره های گذشته رشد ۳۰ درصدی داشته است .

وی تصریح کرد:  طراحان  به لحاظ کیفی در هشتمین جشنواره مد و لباس فجر توجهی به طرح ها و نقش های ایرانی داشتند و درخشش زیادی را در بخش صنعت، مجموعه سازی و زیورآلات شاهد بودیم.

دبیر جشنواره مد و لباس فجر با بیان این که جشنواره مد و لباس فجر محل تلاقی ایده و اجراست، گفت: این جشنواره هر سال باید بزرگتر شود و به تمام شهرهای ایران برود، چهل هزار بازدید کننده از هشتمین جشنواره مد و لباس فجر دیدن کردند و این نشان استقبال مردمی از حوزه مد  و لباس کشور در این دوره بوده است.

آیین اختتامیه هشتمین جشنواره مد و لباس فجر با حضور سید محمد مجتبی حسینی  معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، حمید قبادی دبیرکارگروه مد و لباس کشور، ، صدیقه‌پاک بین دبیر جشنواره عصر روز دوشنبه 6 اسفند در تالار وحدت برگزار شد .