1397/12/07
حسینی در آیین اختتامیه مد و لباس فجر: گام‌هایی در مسیر تثبیت داشته‌ها و توسعه رویکردها گام برمیداریم
معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آیین اختتامیه هشتمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر با بیان اینکه ازاین‌پس گام‌هایی در مسیر تثبیت داشته‌ها و توسعه رویکردها گام برمیداریم، گفت: تلاش دست اندرکاران کارگروه ساماندهی مد و لباس این رویداد را به چنان مایه‌ای رسانده است که ازاین‌پس در مسیر تثبیت داشته‌ها و توسعه رویکردها گام هایی برمیداریم.

به گزارش روابط عمومی کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، آیین اختتامیه هشتمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر دوشنبه ۶ بهمن ماه ساعت ۱۵ با حضور؛ محمد مجتبی حسینی، معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، سومبات هاکوپیان، رئیس هیات موسس انجمن صنایع پوشاک ایران، حمید قبادی، رئیس بنیاد ملی مد و لباس کشور، صدیقه پاک‌بین، دبیر هشتمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس و بسیاری از طراحان، صنعتگران و فعالان عرصه مد و لباس با اجرای آرزو جعفرپور در تالار وحدت برگزار شد.

در ابتدای شروع مراسم، مجتبی حسینی، معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آیین اختتامیه جشنواره گفت: جشنواره مد و لباس فجر از هفت خوان و هفت سال گذشت. این جشنواره با تاکید و توجه بر رویکرد مهم وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و به همت و تلاش بی‌پایان فعالان عرصه مد و لباس برپا شد و دوره هشتم خود را پشت سر گذاشت.

وی با اشاره به اینکه پیشینه روشن و منیر ایران، لباس ایران را نه صرفاً در مقام یک پوشش که به مرتبه شعر و شعور رسانده است، بیان کرد: امروز لباس به نگارخانه‌ای هویت مند و سرشار از فکر و فرهنگ بدل شده است و اکنون کمترین وظیفه ما این است که با همراهی طراحان و با گفتگو با صنعتگران از ظرفیت‌های ناب تاریخی و شگفتی‌های جذاب اقلیم و اقوام ایران بهره گرفته و آثاری ممتاز بیافرینیم، برند بسازیم و با اعتمادبه‌نفس برای حضور در عرصه‌های جهانی بکوشیم.

وی اظهار داشت: هشتمین جشنواره مد و لباس فجر با محوریت قراردادن آیین نامه کار  خود را آغاز کرد و تمامی فعالیت‌ها و اقدامات خود را پیرامون آن برگزار کرد‌.

حسینی ضمن تاکید بر تاثیرگذاری چهل‌سالگی انقلاب اسلامی ایران در برگزاری جشنواره‌های هنری خاطرنشان کرد: امسال در برگزاری جشنواره‌های فیلم، تئاتر، موسیقی، تجسمی فجر توجهی درخود و خاص به چهل سالگی انقلاب شد و پیرامون آن برای هشتمین جشنواره مد و لباس فجر موضوع و تم مشخصی درنظر گرفته شد. همانند جشنواره موسیقی که بر حضور آهنگسازان ایرانی تاکید داشت در هشتمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر نیز توجه به منطقه زیبای مکران مدنظر بود و بعنوان تم هدفمند طراحان انتخاب شد. انتخاب این تم به دلیل این بود که هم توجهی به داشته‌های جغرافیایی ایران از جمله منطقه گردشگری مکران شده‌باشد و هم تمرکز طراحان به یک موضوع معین فراهم شود.

‌حسینی در پایان سخنانش با تشکر از حمید قبادی، رئیس بنیاد ملی مد و لباس کشور گفت: کمترین کار ما این است که با همراهی طراحان و تولیدکنندگان از تمامی ظرفیت‌های جغرافیایی ایران آثاری متفاوت و خلاق خلق کنیم و با برند سازی و اعتماد به خود در عرصه جهانی بدرخشیم‌.

وی افزود: جشنواره مد و لباس سال گذشته از هفت‌ خان گذشت و در این دوره به پشتوانه تجربیات ادوار گذشته و با همراهی متصدیان به جلوه آمد. در هشتمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر همچون دیگر جشنواره‌ها، این رویداد بر مبنای یک آئین‌نامه کار خود را آغاز کرد و دیگر آنکه کوشیدیم بر رسالت اصلی خود یعنی اعتلا و ارتقای طراحی اهتمام داشته باشیم.

آیین اختتامیه هشتمین جشنواره مد و لباس فجر با حضور سید محمد مجتبی حسینی  معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، حمید قبادی دبیرکارگروه مد و لباس کشور، ، صدیقه‌پاک بین دبیر جشنواره عصر روز دوشنبه ٦ اسفند در تالار وحدت برگزار شد.