1397/12/07
بیانیه هیئت‌داوران هشتمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر
بیانیه هیئت‌داوران هشتمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر در آیین اختتامیه که عصر روز دوشنبه ششم اسفندماه در تالار وحدت توسط غزال بهمنی طراح لباس و عضو هیئت‌داوران قرائت شد.

به گزارش روابط عمومی کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، بیانیه هیئت‌داوران هشتمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر نیز به شرح زیر توسط غزال بهمنی طراح لباس و عضو هیئت‌داوران قرائت شد:

"هشتمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر در حالی به ساعات پایانی برگزاری رسمی خود نزدیک می‌شود که در بسیاری از جنبه‌ها می‌توان جشنواره هشتم را پررنگ‌ترین گردهمایی هنر طراحی مد و لباس در ایران دانست. حجم بی‌سابقه ارسال آثار از سراسر کشور برای شرکت در جشنواره امسال به حدی بود که در روزهای نخست تعیین‌شده برای دریافت آثار نگرانی این شیرین و جدی از کافی بودن محل نگه‌داری آثار دریافتی در میان همکاران ما به وجود آمده بود.

مشاهده تعداد آثار دریافتی باعث شد تا اعضای هیئت داوری با احساس مسئولیتی مضاعف نسبت به بررسی تک‌تک آثار رسیده به جشنواره و تطابق آن با معیارهایی چون خلاقیت در طرح، رنگ و کاربردی بودن آثار؛ و باافتخار برای اولین بار در بخش مجموعه‌سازی تطابق آثار ارسالی با موضوع مکران اقدام نماید.

نتایجی که امروز و در پایان این بیانیه به استحضار شما حضار محترم خواهد رسید، نتیجه برگزاری چندین نوبت جلسه داوری است که در آن اعضای هیئت داوری، نهایت سعی و دقت خود را برای بررسی جزئیات هرکدام از آثار رسیده به دبیرخانه جشنواره به کار گرفته‌اند، چراکه به‌خوبی می‌دانستیم که امیدها و آرزوهای بی‌شماری به هرکدام از آثاری که در مقابل چشمان ما است گره‌خورده و خود را مدیون دست‌ها و چشم‌هایی می‌دانیم که در آفرینش هرکدام از این آثار نقش‌آفرینی کرده‌اند.

خدا را شاکریم که کیفیت آثار متقاضی شرکت در بخش مسابقه جشنواره هشتم مد و لباس فجر به حدی بوده که ما را امیدوار ساخت در آینده‌ای نه‌چندان دور لباس ایرانی بتواند به‌عنوان یکی از شاخص‌های مهم هویت ایرانی، اسلامی در سطح بین‌الملل جایگاه ویژه‌ای پیدا کند و جهانیان، ایرانیان را به لباس‌ها و هنرمندی‌شان در طراحی لباس و پارچه نیز بشناسند.

در پایان ضمن تشکر از تمامی هنرمندان، برای صنعت گران و طراحان این مرزوبوم آرزوی موفقیت دارد."

آیین اختتامیه هشتمین جشنواره مد و لباس فجر با حضور سید محمد مجتبی حسینی  معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، حمید قبادی دبیرکارگروه مد و لباس کشور، ، صدیقه‌پاک بین دبیر جشنواره عصر روز دوشنبه ٦ اسفند در تالار وحدت برگزار شد .