1397/12/07
در آیین اختتامیه هشتمین جشنواره مد و لباس فجر چه گذشت
هشتمین جشنواره مد و لباس فجر با تقدیر از برگزیده های بخش های مختلف و تجلیل از پیشکسوتان و فعالان حوزه مد و لباس عصر روز دوشنبه ششم اسفندماه در تالار وحدت به پایان رسید.

به گزارش روابط  عمومی کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، مراسم اختتامیه هشتمین جشنواره مد و لباس فجر عصر امروز دوشنبه ۶ بهمن با حضور سید مجتبی حسینی، معاون امور هنری  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، حمید قبادی، دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس، سومبات هاکوپیان، صدیقه پاک بین دبیر جشنواره مد و لباس فجر و جمعی از طراحان و تولید کنندگان و صنعتگران عرصه مد و پوشاک برگزار شد .

این مراسم با تلاوتی از آیات کلام الله مجید آغاز شد . اجرای این مراسم را آرزو جعفرپور مجری تلویزیون و گوینده رادیو جوان بر عهده داشت.

در ابتدای این مراسم "صدیقه پاک بین"دبیر هشتمین جشنواره مد و لباس فجر سخنرانی کرد و گفت: جشنواره مد و لباس فجر محل تلاقی ایده و اجراست، این جشنواره هر سال باید بزرگتر شود و به تمام شهرهای ایران برود.

سپس حمید قبادی، دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباباس با بیان اینکه جامه ایرانی باید به فرهنگ ایرانی آراسته شود، گفت: باید توانمندی های طراحان و تولید کنندگان  پوشاک ایرانی به همه دنیا نشان داده شود .

در ادامه این مراسم سید مجتبی حسینی، معاون امور هنری وزارت فرهنگ ‌و ارشاد اسلامی با بیان اینکه امروز کمترین وظیفه ما این است که با همراهی طراحان و گفتگو با صنعتگران از ظرفیت های اقلیم ایران در زمینه پوشاک آثار ممتاز بیافرینیم  و برند بسازیم ، گفت:  باید با اعتماد به نفس در عرصه جهانی رتبه برتر  پوشاک را در جهان اسلام بدست بیاوریم .

تجلیل از پیشکسوتان مد و لباس بخش بعدی مراسم هشتمین جشنواره مد و لباس فجر بود در این بخش از حسام الدین جلالی طراح مد و لباس، میر محمد تقی دانایی هوشیار ، مدیر عامل شرکت حجاب شهرکرد، زینب نوروزی، مدیر موسسه دختران مهتاب و سعید میر محمد صادق، طراح نشان شیما تقدیر شد.

 سپس از مدیران کل ارشاد استان های  هرمزگان، سیستان و بلوچستان و قزوین به عنوان استان های برتر در حوزه مد و لباس در سال ۹۷ تقدیر شد.

در بخش پایانی مراسم نیز بیانیه هیئت‌داوران هشتمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر توسط غزال بهمنی طراح لباس و عضو هیئت‌داوران قرائت شد.

آیین اختتامیه هشتمین جشنواره مد و لباس فجر با حضور سید محمد مجتبی حسینی  معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، حمید قبادی دبیرکارگروه مد و لباس کشور، ، صدیقه‌پاک بین دبیر جشنواره عصر روز دوشنبه ٦ اسفند در تالار وحدت برگزار شد.