1397/12/11
ستاره جاوید: جشنواره مد و لباس فجر نسبت به سالهای گذشته بالنده تر شده است
برگزیده بخش رسانه های برتر ( روزنامه ) هشتمین جشنواره بین المللی مد ولباس فجر، با بیان اینکه جشنواره مد و لباس هر سال بالنده تر از دوره های گذشته برگزار می شود، گفت: هشتمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر نسبت به سالهای گذشته بالنده تر شده است و نسبت به جشنواره های جهانی مد و لباس سعی می کند هر سال چیزی برای گفتن داشته باشد.

ستاره جاوید برگزیده بخش رسانه های برتر ( روزنامه ) هشتمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر در گفتگو با روابط عمومی کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، گفت: در اختتامیه هشتمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر سوژه هایی در ذهنم جرقه زده شد که در حوزه مد و لباس به آن خواهم پرداخت از آنجا که رسانه های مختلف بخشی را به پوشش اخبار حوزه مد و لباس اختصاص داده اند، روزنامه شرق نیز سعی کرد در حوزه پوشش و صنعت مد و لباس صفحه ای را به خود اختصاص دهد و مردم را از اخبار و اتفاقات صنعت پوشاک کشور مطلع کند به همین منظور بنده به عنوان خبرنگار چند سالی بود که به دنبال تاسیس صفحه ای اختصاصی در حوزه مد و لباس در روزنامه شرق بودم.

خبرنگار حوزه مد و لباس روزنامه شرق تصریح کرد: با تلاش ها و پیگیری های جدی در نهایت سال ۱۳۹۶ صفحه ای به حوزه مد و‌ لباس در روزنامه شرق اختصاص یافت ۹ سال طول کشید تا این اتفاق در روزنامه شرق رقم بخورد.

مدیر و موسس بخش مد و لباس روزنامه شرق اظهارداشت: هشتمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر نسبت به سالهای گذشته بالنده تر شده است و نسبت به جشنواره های جهانی مد و لباس سعی می کند هر سال چیزی برای گفتن داشته باشد.

جاوید بیان کرد: اعتقاد دارم که مد و لباس مانند سایر سرویس های خبری نیازمند سرویس مستقل است و نباید زیر مجموعه سرویس اجتماعی و یا فرهنگی قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: طبق آمارهای موجود صنعت پوشاک کشور سالانه گردش مالی بالغ بر ۱۲ میلیارد دلار دارد و هر ایرانی سالانه یک میلیون و۵۰۰ هزار تومان لباس خریداری می کند، به این دلیل باید حوزه مد و لباس در رسانه های مکتوب و الکترونیک سرویسی مستقل داشته باشد تا همه ابعاد و زوایای آن به خوبی منعکس شود.

برگزیده بخش رسانه های برتر ( روزنامه ) هشتمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر افزود: سال ۱۳۹۷ اولین صفحه مد و لباس در روزنامه شرق درباره قاچاق پوشاک به چاپ رسید و تا به امروز  روزهای سه شنبه صفحه ۹ روزنامه شرق مربوط به اخبار مد و لباس بوده و به چاپ رسیده است.

وی درباره اهمیت هشتمین جشنواره بین المللی مد ولباس فجر گفت: جشنواره مد و لباس فجر در مسیر بالندگی و رشد پیش می رود و با تداوم آن در سالهای آینده شاهد شکوفایی فرهنگ ایرانیان در قالب مد و لباس ایرانی و اسلامی در کشورهای مختلف جهان خواهیم بود‌.برگزاری هرسال مد و لباس فجر مانند سایر حوزه ها از جمله فیلم فجر، موسیقی فجر، تئاتر فجر در راستای اهداف انقلاب اسلامی کاری شایسته تقدیر است که این افتخار نصیب کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور شده است.