1397/12/11
سمانه سمتی: صنعت پوشاک با پیوند صنعت و دانشگاه رونق می گیرد
برگزیده بخش مانتوی اجتماع (نواردوزی) هشتمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر، گفت: بازار کسب و کار پوشاک داخلی با پیوند صنعت و دانشگاه رونق می گیرد.

سمانه سمتی برگزیده بخش مانتوی اجتماع (نواردوزی) هشتمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر در گفتگو با کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، گفت: به عنوان طراح جوان اولین باری بود که در جشنواره بین المللی مد و لباس فجر شرکت کردم و علاوه بر مانتوی اجتماع در بخش کالکشن با محوریت مکران نیز کاندید بودم و بسیار خوشحال هستم با حضور در جشنواره مد و لباس فجر تجربیاتی خوبی کسب کردم .

وی افزود: مهمترین بخش جشنواره مد و لباس که میتوانم آن را به قلب تپنده جشنواره تشبیه کنم بخش داوری است چون خروجی آثار فاخر در جشنواره با انتخاب صحیح و دانش داوران رقم می خورد و اگر داوری به شکل مناسب انجام شود و افرادی به عنوان داور انتخاب شوند که دانشی در حوزه مد و لباس داشته باشند باعث رضایت خاطر طراحان و غنای جشنواره خواهد شد.

سمتی تصریح کرد: طراحان جوانی که به صورت گمنام از دانشگاه ها فارغ التحصیل می شوند و جایی برای بروز و ظهور دانش خود نمی یابند باید در جشنواره مد و لباس فجر شرکت کنند و استعدادهای خود را نشان دهند.

برگزیده بخش مانتوی اجتماع (نواردوزی) هشتمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر ، خاطرنشان کرد: جشنواره مد و لباس فجر فستیوال فرهنگی در حوزه پوشش برای طراحان و هنرمندان کشور است تا با صاحبان برندهای معروف ایران و تولیدکنندگان بزرگ آشنا شوند و بازار کسب و کار صنعت پوشاک کشور را رونق دهند و کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور نیز متولی پیوند بین طراحان وتولید کنندگان کشور است، در واقع بازار کسب و کار صنعت پوشاک با پیوند صنعت و دانشگاه رونق می گیرد.