1395/11/13
نیک‌طبع: جشنواره مد و لباس فجر باید محلی برای پاسخ به چراهای این عرصه باشد
دبیر کمیسیون صنعت کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور می‌گوید جشنواره مد و لباس فجر نقطه شروعی برای حرکت به سمت ایجاد تعامل و وفاق پویا میان جامعه طراحان و نساجان به شکل علمی و عملی است.

حمیدرضا نیک‌طبع، دبیر کمیسیون صنعت کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، درباره برنامه‌های این کمیسیون در ششمین جشنواره مد و لباس فجر به خبرنگار هنرآنلاین، گفت: یکی از مهمترین رویکردهای ما در این دوره از جشنواره، جلب توجه طراحان حوزه مد و لباس به مقولاتی همچون الیاف و نخ پارچه‌های مورد نظرشان برای رسیدن به نتایج مطلوب است و اگر بتوانیم در خلال برگزاری این جشنواره به بسیاری از چراها که برخاسته از نبود آگاهی در این مقوله است پاسخ دهیم حرکت بزرگی انجام داده و معتقدم جشنواره مد و لباس فجر باید محلی برای پاسخ به چراهای این عرصه باشد.

نیک‌طبع با اشاره به برپایی کارگاه‌های آموزشی مرتبط با کمیسیون صنعت کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور در جشنواره ششم تصریح کرد: آشناسازی طراحان و تولیدکنندگان با دستاوردهای جدید در عرصه نساجی، معرفی تکنولوژی‌های طراحی نوین در زمینه پارچه‌سازی، آشنایی طراحان و تولیدکنندگان با بهترین و کامل‌ترین تکنیک‌های دوخت و توجه به کیفیت الیاف و نخ در پارچه‌های مورد استفاده از مهمترین موضوعات از مهمترین برنامه‌های ویژه این کارگاه‌های آموزشی است.

دبیر کمیسیون صنعت کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور با اشاره به اینکه لازم است طراحان ما با نکات کلیدی دوخت پارچه از انتخاب نخ تا انجام کارهای مقدماتی برای دوختی بهینه آشنا شوند اظهار داشت: امروز باید دانش طراحان ما به سمتی هدایت شود که به اشکال بنیادی با هویت پارچه‌های در اختیار آشنا باشند و امیداواریم این بیداری صنعتی و هنری در میان اعضای این جامعه بزرگ ایجاد شود.

نیک‌طبع افزود: خوشبختانه در جشنواره پیش رو شاهد هم افزایی چشمگیر جامعه نساجان ایران با این رویداد بوده‌ایم و با استقبال درخور توجه و هیجان قابل قبولی از سوی صنعتگران این عرصه مواجه هستیم.

او افزود: بی‌شک جشنواره مد و لباس فجر نقطه شروعی برای حرکت به سمت ایجاد تعامل و وفاق پویا میان جامعه طراحان و نساجان به شکل علمی و عملی است و امیداویم در ادامه مسیر شاهد بیداری و خودکفایی هر چه بیشتر و بهتر جامعه نساجی کشور باشیم.