1395/11/18
برگزاری سومین جشنواره و نمایشگاه مد و لباس ایرانی اسلامی در اراک
سومین جشنواره و نمایشگاه مد و لباس ایرانی اسلامی اسفند ماه سال جاری در فرهنگسرا آیینه اراک برگزار خواهد شد .

ایجاد فضای مناسب جهت معرفی برند( برند سازی)،ارائه نمونه طرح های جدید متناسب با شاخص ها و استانداردهای اسلامی ایرانی ،ایجاد ساختار مناسب جهت ساماندهی طراحی، تولید و توزیع پوشاک،زمینه سازی برای کشف ظهور استعدادها و خلاقیت های نو، مرتبط با پوشاک اسلامی ایرانی،ایجاد اشتغال پایدار برای طراحان مد و لباس کشور و استان،زمینه سازی برای آگاهی بخشی آحاد جامعه با انواع مد های اسلامی ایرانی،ترویج طرح های ملی مناسب با سلیقه ها و درخور شان والای ملت ایران بر اساس سبک زندگی اسلامی،تقدیر از طراحان و تلاشگران توسعه پوشاک اسلامی ایرانی از مهمترین اهداف این جشنواره است .

سرپرست معاونت فرهنگی هنری اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان مرکزی افزود:سومین جشنواره و نمایشگاه مد و لباس ایرانی اسلامی در استان مرکزی در سه بخش طراحی لباس ، دوخت لباس و بخش های ویژه ی جشنواره شامل طراحی و تولید لباس و متعلقات عفاف و حجاب و طراحی و تولید لباس بومی محلی مردانه و زنانه برگزار می شود.

طبیب زاده در ادامه گفت: بنا بر اعلام دبیرخانه ی جشنواره مهلت ارسال آثار ٥اسفند ماه خواهد بود و داوری اولیه و اعلام نتایج آثار راه یافته به جشنواره و نمایشگاه نیز ٧ اسفند ماه صورت خواهد گرفت.

سرپرست معاونت فرهنگی هنری اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان مرکزی بر همین اساس نمایشگاه مد و لباس ایرانی اسلامی از ١٤ تا ١٩ اسفند ماه برگزار می شود و آیین اختتامیه و معرفی برگزیدگان نیز ١٩اسفند ماه خواهد بود .

سرپرست معاونت فرهنگی هنری اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان مرکزی  اظهار داشت:علاقه مندان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به دبیرخانه ی جشنواره به آدرس اراک.هپکو،شهرک بهشتی، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی مراجعه و یا با شماره ی ٠٨٦٣٣١٣٣٥٣٢٤ تماس حاصل نمایند.

گفتنی است که این جشنواره به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و با همکاری بنیاد ملی مد و لباس اسلامی ایرانی ، کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار خواهد شد .