1395/11/23
ترویج فرهنگ مد و لباس ایرانی در سالهای اخیر موفق بوده است
مشاور معاون فرهنگی وزیر و دبیرکارگروه ساماندهی مد و لباس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: اقدامات برنامه ریزی شده چند سال اخیر در زمینه ترویج مد و لباس ایرانی موفق بوده که نتیجه تلاش و علاقه مندی فعالان این عرصه است.

حمیدقبادی روز پنجشنبه در آیین افتتاحیه دومین جشنواره مد و لباس ایرانی اسلامی در استان بوشهر افزود: سبک پوشش، مهمترین مولفه سبک زندگی است زیرا فعالان این عرصه برای افراد هویت سازی می کنند.
وی اضافه کرد: لباس در دوره های اخیر کاربردهای متعددی پیدا کرده که حامل پیام و مفهوم است اما گاهی فراموش می شود.
قبادی اظهار کرد: لباس در کمترین زمان می تواند موثرترین تاثیر را در جامعه ایجاد کند که هم اینک با فعالیت برخی از فعالان این عرصه در زمینه مد و لباس ایرانی شاهد هویت ایرانی در لباس ها هستیم.
وی یادآروشد: در سالهای گذشته وقتی درباره مد و لباس ایرانی صحبت می شد برخی از افراد انتظارداشتند راه چند ساله را یک شب طی کنند و با اقدامات برنامه ریزی شده در این زمینه موافق نبودند، ولی کنون پس از گذشت چند سال توانسته ایم در این زمینه حرفی برای گفتن داشته باشیم.
وی ادامه داد: ترویج سبک لباس و مد ایرانی نه تنها در مرکز کشور موفق بوده بلکه در همه استانها نیز به این سمت حرکت کرده اند که نتیجه تلاش و علاقه مندی فعالان این عرصه است.
قبادی بیان کرد: وزارت ارشاد به دنبال زمینه سازی برای فعالان این عرصه است و تا جایی که امکان داشته باشد ازآنها حمایت خواهد کرد.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت: در چند سال اخیر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به دنبال ساماندهی برنامه های مد و لباس ایرانی بوده که این اداره کل نیز در این ارتباط برنامه ریزی های مناسبی داشته است.
حمیده ماحوزی افزود: هم اکنون از مقطع دبیرستان تا دانشگاه رشته های متناسب با لباس وجود دارد که علاقه مندان به صورت تخصصی در این زمینه فعالیت می کنند.
وی اظهار کرد: این روش آموزش از دوره دبیرستان تا دانشگاه می تواند زمینه ساز کمک به اقتصاد کشور نیز باشدکه افراد علاقه مند پس از گذراندن دوره های مربوط می توانند امرار معاش خود را از این طریق داشته باشند.
ماحوزی بیان کرد: دومین جشنواره مد و لباس ایرانی اسلامی در استان بوشهر همزمان با چهلمین جشنواره کشوری در حال برگزاری است که در این جشنواره افراد برگزیده، انتخاب شده اند.
در این آیین از برگزیدگان جشنواره مدو لباس ایرانی اسلامی استان بوشهر تجلیل شد.
نمایشگاه مد و لباس ایرانی اسلامی نیز از برنامه های جنبی این جشنواره است که از ٢٠ تا ٢٧ بهمن ماه در مجتمع فرهنگی هنری ٩ دی بوشهر برپا و علاقه مندان می توانند از ساعت ١٦ تا ٢١ از آن بازدید کنند.