1395/11/23
معرفی داوران مرحله اول دومین جشنواره منطقه ای مد و لباس ایرانی اسلامی خلیج فارس
داوران مرحله اول دومین جشنواره منطقه ای مد و لباس ایرانی اسلامی خلیج فارس توسط مشاور معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صادر گردید.

قبادی مشاور معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور طیبه فلاحی ، آزاده آریانا ،راضیه حشمتی پور، مریم بخشی و فرخنده جلالی را به استناد سوابق ، تجربه و تعهدشان بعنوان داوران مرحله ارزیابی طرح دومین جشنواره منطقه ای مد و لباس ایرانی اسلامی خلیج فارس را معرفی کرد.

درپی این معرفی علیرضا درویش نژاد مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان و دبیر دومین جشنواره منطقه ای مد و لباس ایرانی اسلامی خلیج فارس نیز طی احکامی جداگانه برای ایشان آرزو موفقیت نمود.

در متن این احکام آمده است : لباس سنبل بارز فرهنگ و مشخص ترین مظهر قومیت است که در زمره سریع الانتقال ترین و جذاب ترین نشانه های فرهنگی بشمار می رود.

 زنان و مردان خلیج فارس با دریا و آفتاب و نخل زیسته و آموخته اند تنوع رنگ و خلق طرح بدیع را ، استفاده از ابزار ساده و پدید آوری نقش های بی نظیر را ، بافتن را ، دوختن را و دستانی دارند آفریننده نقوش ماندگار.

نظر به تجربه ، دانش و تعهد جنابعالی و پیشنهاد دبیر محترم کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور ، بعنوان داور دومین جشنواره مد و لباس ایرانی اسلامی خلیج فارس زیر مجموعه چهل و پنجمین جشنواره مد و لباس ایرانی – اسلامی فجر منصوب می شوید.

بی تردید با شناخت جامعی که از سنت های اصیل پوشش مردمان منطقه دارید و بهره گیری از خرد جمعی در مسیر معرفی استعداد های نوگرا در عرصه مد و لباس موفق خواهید بود.ان شاالله

لازم به ذکر است زمان برگزاری این دوره از جشنواره با توجه به تمدید مهلت ارسال اثر از بهمن به اسفند ماه تغییر یافته و ارزیابی و داوری مرحله اول آثار جشنواره امسال در بنیاد ملی مد و لباس ایرانی اسلامی کشور انجام و نتایج آن اطلاع رسانی خواهد شد.