1395/11/26
استفاده از نمادهای ایرانی در طراحی لباس موجب حفظ اصالت ایرانی می شود
مسئول برگزاری نمایشگاه رخت ایران مهر و طراح لباس های ایرانی با اشاره به کیفیت بالای پارچه و جنس لباس های موجود در نمایشگاه، گفت: در این طرح ها و لباس ها از نمادهای ایرانی مانند کاشی کاری، سوزن دوزی و یا بلوچی کاری به کار برده شده که استفاده از آن باعث می شود اصالت ایرانی را در پوشاک داشته باشیم.

سمیه مودی مسئول برگزاری نمایشگاه رخت ایران مهر و طراح لباس های ایرانی ظهار کرد: نمایشگاه رخت ایران مهر برای اولین بار و با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برپا شده است.

 

وی با بیان اینکه بیش از ۴۶ مدل لباس در این نمایشگاه عرضه شده است، گفت: زیورآلات، شال و کیف از دیگر  محصولات ارائه شده در نمایشگاه است که طراح همه مدل ها خودم بوده ام.

 

مسئول برگزاری نمایشگاه افزود: این اولین نمایشگاه است و قرار است برند آن را داشته باشیم.  

 

مودی بیان کرد: در این طرح ها و لباس ها از نمادهای ایرانی مانند کاشی کاری،  سوزن دوزی  و یا بلوچی کاری استفاده شده است که استفاده از آن  باعث می شود اصالت ایرانی را در پوشاک داشته باشیم.

 

وی با اشاره به کیفیت بالای پارچه و جنس این لباس ها، گفت: مدل های ایرانی لباس بسیار راحت تر و از لباس های تنگ و کوتاه پوشیده تر هستند.

 

این نمایشگاه شنبه ۲۳بهمن ماه با حضور جمعی از مسئولان افتتاح و تا ۲۸بهمن ماه صبح ها از ساعت۹تا۱۲:۳۰و عصرها نیز از ۱۲:۳۰تا۲۱پذیرای بازید کنندگان است.

 

لازم بذکر است سومین جشنواره و نمایشگاه استانی و چهل و چهارمین جشنواره کشوری مد و لباس اسلامی و ایرانی از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با همکاری و حمایت معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ،بنیاد ملی مد و لباس اسلامی ایرانی و موسسه فرهنگی و هنری چهاردرخت در اسفند امسال در استان خراسان جنوبی برگزار خواهد شد.