1395/11/26
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین: نمایشگاه های مد و لباس در انحصار بانوان نباشد
مریم بیدخام در آیین پایانی دومین جشنواره مد و لباس ایرانی – اسلامی استان قزوین گفت: باید طرح هایی که در جشنواره های مد و لباس برگزیده می شود، با همکاری صنعت پوشاک به تولید انبوه برسد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین، مریم بیدخام، مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین، در آیین پایانی دومین جشنواره مد و لباس ایرانی – اسلامی استان قزوین، ضمن تسلیت به مناسبت شهادت حضرت زهرا (س)، گفت: این سومین نمایشگاه مد و لباس ایرانی اسلامی در یک سال گدشته است و استمرار این نمایشگاه ها ضروری است.

بیدخام تاکید کرد: وقتی جامعه متدین ما نسبت به پوشش بانوان نقد دارد که در برخی موارد وارد است به جای رفتارهای سلیقه ای و تذکرها، به جامعه ایده بدهیم که این مهم، در نمایشگاه های مد و لباس اتفاق می افتد.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری با تاکید بر این مطلب که نمایشگاه های مد و لباس در انحصار بانوان نباشد، گفت: لزوما باید طرح هایی که با کارشناسی طراحان ایجاد و در این جشنواره ها برگزیده می شود، با همکاری صنعت پوشاک به تولید انبوه برسد، اما به دلیل حلقه مفقوده ای که وجود دارد این اتفاق نمی افتد و چرخه ایجاد الگوهای فاخر ایرانی – اسلامی ابتر می ماند.

وی یادآور شد: ارتباط صنعت پوشاک و این نمایشگاه ها مستلزم این است که مد و لباس در ایران تبدیل به صنعت شود و این عزم همگانی تمام دستگاه های مرتبط را می طلبد.

بیدخام تاکید گرد: تمام دستگاه های فرهنگی مانند اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، شهرداری، سازمان تبلیغات اسلامی، صدا و سیما و ... باید در یک فضای همدلی در کنار هم قرار بگیرند تا این نمایشگاه ها استمرار داشته باشد، زیرا برگزاری نمایشگاه های مد و لباس از واردات بی رویه و تهاجم فرهنگی جلوگیری می کند.