1395/12/04
۵۰۸ اثر به سومین جشنواره ملی مد و لباس در استان گلستان ارسال شد
مدیرکل ارشاد استان گلستان گفت: ۵۰۸ اثر به جشنواره مد و لباس ارسال شده که این تعداد آثار در کشور به نوعی یک رکورد محسوب می‎شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، حجت‌الاسلام علی‎اصغر فضیلت ظهر امروز در آیین اختتامیه سومین نمایشگاه مد و لباس ایرانی اسلامی در سالن اجتماعات دانشگاه مائده گرگان اظهار داشت: سومین جشنواره مد و لباس و چهل و هفتمین نمایشگاه مد و لباس را در استان گلستان برگزار کردیم.

وی با بیان اینکه 508 اثر به دبیرخانه جشنواره مد و لباس رسیده است، افزود: این میزان آثار با توجه به اینکه این جشنواره تخصصی است که هر فردی نمی‎تواند در آن شرکت کند در کشور قابل توجه است.

 مدیرکل ارشاد استان گلستان یادآور شد: نسبت به دوره‎های گذشته آثار بیشتری به این جشنواره رسیده و این موضوع سبب شده که استان گلستان در برگزاری این جشنواره نسبت به استان‎های دیگر متمایز شود.

فضیلت با بیان اینکه هر یک از آثار با مهارت و شرایط خاصی به این جشنواره ارسال شده، گفت: این تعداد آثار رسیده به این جشنواره را به فال نیک می‎گیریم و قطعا این جشنواره به جریان‎سازی مد و لباس در استان کمک می‎کند.

وی یادآور شد: طرح‎ها در 3 قالب اجتماعی، مجلسی و پوشش سر به این جشنواره رسیده و بخشی علمی نیز در این جشنواره در نظر گرفته شده است.

مدیرکل ارشاد استان گلستان اظهار داشت: به صورت کلی کار در حوزه هنر فرصت‌ساز است و تهدید محسوب نمی‎شود اما باید به شرطی که از این فرصت به درستی استفاده شود توجه کنیم.

فضیلت اظهار کرد: استعدادهای‎های جسمی و علمی توانمندی ها یک فرصت در جامعه بشمار می‎رود و می‎توان از این توانمندی‎ها در حیطه فرصت اجتماعی بهره جست.

وی افزود: انسان در راستای زیست خود دست به انتخاب می‎زند و در حوزه لباس هم به این گونه است.

مدیرکل ارشاد استان گلستان تصریح کرد: هدف از این جشنواره این است که گفتمان‌سازی را در جشنواره مد و لباس رقم بزنیم که خودمان انتخاب کنیم نه اینکه از بیرون به ما دیکته کنند.

فضلیت با بیان اینکه باید ما خود قدرت انتخاب رنگ و لباس را داشته باشیم، افزود: امیدواریم خداوند به ما توفیق دهد از ظرفیت‎های هنری، فکری و اندیشه در حوزه مد و لباس هر سال نسبت به سال قبلی بهره‎مندی بیشتری داشته باشیم.