1396/03/07
اجرای طرح ملی
معاون بخش عفاف و حجاب بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی قرآن با اشاره به ارائه مانتوهای اجتماعی نوجوانان در این بخش گفت: طرح نذر حجاب در راستای تعویض چادرهای مشکی و نماز مستعمل با نو در این بخش اجرا می شود.

علی اصغر زیلایی، معاون بخش عفاف و حجاب بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم در گفت و گو با خبرنگار قرآن و معارف خبرگزاری شبستان با اشاره به برنامه های این بخش گفت: بخش عفاف و حجاب در رواق غربی شبستان مصلی امام خمینی و در فضایی بالغ بر 3000 متر واقع شده است.

وی با بیان اینکه بخش عفاف و حجاب هفتمین سال حضور خود در نمایشگاه را پشت سر می گذارد، خاطرنشان کرد: این بخش از دو قسمت تبلیغی، ترویجی و محتوایی و بخش عرضه و فروش محصولات تشکیل شده است.

زیلایی با اشاره به اجرای دو طرح ملی در بخش محتوایی اظهار کرد: اجرای طرح فردوس با مشارکت بخش خصوصی و تشکیل خوشه های تولیدی توسط سه برند عفاف و حجاب با عناوین نگار، تیام و حجاب گستر صورت می گیرد.

معاون بخش عفاف و حجاب نمایشگاه بیست و پنجم قرآن با بیان اینکه این طرح در راستای تعویض چادر مشکی مستعمل با چادر نو اجرا می شود، تصریح کرد: افرادی که در این طرح وارد می شوند هم می توانند بعد از تحویل چادر مستعمل چادر دوخته آماده شده مدل دانشجویی را تحویل بگیرند و هم می توانند یک قواره چادر مشکی با قیمت 49 هزار تومان دریافت کنند.

وی با اشاره به طرح نذر حجاب در این بخش ادامه داد: این طرح در جهت تعویض چادر نماز اجرا می شود به این صورت که جهت ارتقای کیفیت چادرهای نماز مساجد و حسینیه ها، چادر های نماز به همراه یک مقنعه به مبلغ 12 هزار و 500 تومان تهیه شده و در صورت ارائه معرفی نامه از مساجد و حسینیه ها این چادر ها با چادرهای مستعمل تعویض می شود.

زیلایی با بیان اینکه سرای حجاب محلی برای نشست ها و تعامل و همفکری طراحان حوزه حجاب و عفاف در این بخش فعالیت می کند، افزود: برند "من حجاب را دوست دارم" در فضای مجازی نیز در این بخش مورد توجه می باشد به این گونه که از دختران نوجوان به همراه پدر و مادر با حجاب کامل تصاویری تهیه می شود و روی سایت های پربازدید بارگزاری می شود .

معاون بخش عفاف و حجاب نمایشگاه قرآن کریم با اشاره به راه اندازی کارگاه دوخت چادر رایگان در این بخش تاکید کرد: کسانی که به این بخش مراجعه می کنند بعد از تهیه پارچه می توانند در این کارگاه ها چادر دوخته تحویل بگیرند.

وی با اشاره به حضور 20 موسسه عفاف و حجاب در نمایشگاه قرآن خاطرنشان کرد: بنیاد ملی عفاف و حجاب، جبهه فرهنگی عفاف و حجاب و تشکل های مردمی حجاب و عفاف در این بخش حضور خواهند داشت.

زیلایی با بیان اینکه مهدکودک عفاف و حجاب با آموزش نقاشی با موضوع عفاف و حجاب و نمایش آثار کودکان در این بخش فعالیت خواهد کرد، اظهار کرد: راه اندازی کارگاه های داستان نویسی و تصویرگری با موضوع عفاف و حجاب و پخش فیلم ها و مستندهای عفاف و حجاب و همچنی برگزاری نشست های تخصصی و کارگاه های آموزشی با موضوع عفاف و حجاب از دیگر قسمت های این بخش می باشد.

معاون بخش عفاف و حجاب نمایشگاه قرآن کریم با اشاره به برنامه های بخش عرضه و فروش تصریح کرد: این بخش شامل تولید کنندگان چاردهای آماده، پارچه فروش های چادری و کسانی که در تولید و توزیع روسری و مقنعه و افرادی که در حزوه ملزومات عفاف و حجاب مانند ساق دست، یقه گیرها و گیره های روسری فعالیت می کنند، خواهد بود.

وی با اشاره به عرضه مانتوهای اجتماعی نوجوانان در این بخش ادامه داد: ارائه مانتوهای اجتماعی با پوشش اسلامی و پوشاک مردانه شامل کت و شلوار و عبا از دیگر برنامه های این بخش می باشد.

زیلایی با بیان اینکه بر اساس محدودیت های زمانی و مکانی بالغ بر 180 غرفه در بخش عرضه و فروش فعالیت می کنند، افزود: این در حالی است که در بخش محتوایی نمایش 20 اثر برگزیده و فاخر ششمین جشنواره مد و لباس فجر در فضای نمایشگاهی صورت خواهد گرفت.