1396/04/22
شاهد ارتقای سطح کیفی پوشش در جامعه هستیم
دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس با اشاره به این‌که نهادهای مختلف، مأموریت‌هایی را برای خود در زمینه ترویج فرهنگ عفاف و حجاب تعریف کرده‌اند، گفت: سعی داریم آرمان‎های انقلاب و شهدا را در امر عفاف و حجاب سرلوحه قرار دهیم.

حمید قبادی - دبیر این کارگروه - در دومین مراسم تجلیل از فعالان عفاف و حجاب که ۲۱ تیر همزمان با روز ملی عفاف و حجاب در تالار رودکی برگزار شد، گفت: سعی تلاشگران در عرصه عفاف و حجاب قابل تقدیر است و امروز شاهد ارتقای سطح کیفی پوشش در جامعه هستیم. در راستای مبانی نظری عفاف و حجاب همه ما، با درک این مبانی گرد هم آمده و بر لزوم هم‌افزایی در اجرای طرح‌ها تأکید داریم.

او با اشاره به این‌که نهادهای مختلف مأموریت‌هایی برای خود در این زمینه تعریف کرده‌اند، ادامه داد: مؤسسات و فعالان تولید و عرضه محصولات عفاف و حجاب، ویترین‌های کشور را در زمینه پوشش‌های اسلامی و ایرانی تقویت کرده‌اند که متولی آن چند اتحادیه، بویژه اتحادیه پوشاک هستند.

قبادی به تنظیم گزارش نظرسنجی بازدیدکنندگان بخش عفاف و حجاب بیست‌وپنجمین نمایشگاه قرآن کریم اشاره کرد و گفت: این گزارش به‌زودی منتشر می‌شود و میزان ثمربخشی فعالیت‌های کارگروه در نمایشگاه به این وسیله اعلام خواهد شد.

وی به برخی پرسش‌های موجود در طرح نظرسنجی و میزان توفیق‌های به‌دست آمده از نتیجه آرای مردمی اشاره کرد و در بخشی دیگر از صحبت‌هایش، گفت: در مجموع، بیش از ۷۶ درصد بازدیدکنندگان، برگزاری نمایشگاه قرآن و سهم آن در توسعه فرهنگ عفاف و حجاب را مؤثر دانستند.

قبادی گفت: باید عهد ببندیم که مسیر انتخاب‌شده و گام‌های خود را با قدرت به جلو پیش ببریم و امید است کارگروه بتواند نقش خود را در کاهش مشکلات فرهنگی و آسیب‌های موجود ایفا کند.

دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس تأکید کرد: ما همواره پدیده‌ها را از منظر خانواده‌ها ارزیابی می‌کنیم؛ اما باید بدانیم که دو گروه سهم جدی برای توسعه امر عفاف و حجاب دارند؛ یکی گروه مؤثران یا مسئولان و گروه دوم خانواده‌های ایرانی که سهم بسزایی در موفقیت یا عدم موفقیت عفاف و حجاب در جامعه دارند.

قبادی اضافه کرد: جامعه ایرانی به شکل نهادینه مسئله عفاف و حجاب را در خود دارد و می‌بینیم که در پدیده‌های مختلف فرهنگی و واکنش‌های اجتماعی جامعه و مبانی مبتنی بر حیا و عفت، مُصر بوده است که از مصادیق آن می‌توان به موفقیت طرح «نذر حجاب» در بیست و پنجمین نمایشگاه قرآن کریم اشاره کرد.