چهارشنبه 5 تیر 1398
اخبار

1396/11/04
انسیه زاهدی: باید صنعت را مجاب کنیم به سراغ دانشگاهیان عرصه مد و لباس برود
رئیس کمیته علمی دانشگاهی هفتمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر گفت اگر می‌خواهیم دچار رکود و ایستایی درعرصه مد و لباس نشویم باید صنعت را مجاب کنیم که برای پیشبرد فعالیت های خود به سراغ دانشگاهیان این حوزه برود.

انسیه زاهدی، رئیس کمیته علمی دانشگاهی این دوره جشنواره مد و لباس فجر درباره روند برپایی این بخش اظهار داشت: یکی از نخستین گام‌ها در ایجاد توسعه و پیشرفت برای عرصه مد و لباس، توجه به بخش علمی دانشگاهی بوده و محورهای هفتمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر نیز با همین رویکرد و باهدف هر چه کاربردی‌تر بودن مقالات و پایان‌نامه‌ها در فراخوان مقرر شده است.

زاهدی با اشاره به اینکه تمامی سیاست‌های کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور در این راستا تا پیش از اعلام فراخوان جشنواره به تمامی دانشگاه‌ها ابلاغ شده است بیان کرد: بدون شک یکی از مهم‌ترین اهداف ما هدایت فعالیت‌های مراکز آموزشی به سمت نیاز جامعه است و معتقدیم دانشگاه‌ها علاوه بر تربیت دانشجویانی که امروز در حوزه مد و لباس صاحب سبک و برند هستند در بهبود بخشیدن آن تأثیرگذار خواهند بود.

رئیس کمیته بخش علمی دانشگاهی هفتمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر با اشاره به رشد کمی و کیفی آثار رسیده به این دوره از جشنواره افزود: در دوره جاری از حیث کمیت و تعداد مقالات و پایان‌نامه‌ها، وضعیت مطلوب‌تری نسبت به دوره‌های گذشته داشته‌ایم و همین‌طور از لحاظ کیفیت آثار رسیده نیز ارتقاء علمی محسوسی نسبت به آثار پژوهشی سال‌های قبل مشاهده می‌شود.

او با تأکید بر لزوم پیوند بیش از پیش میان بخش‌های صنعت و دانشگاه بیان کرد: در کشورهای صاحب مد و سبک، دانشگاه‌ها از صنایع جلوترند و اگر می‌خواهیم دچار رکود و ایستایی در عرصه مد و لباس نشویم باید صنعت را مجاب کنیم که برای پیشبرد فعالیت‌های خود به سراغ دانشگاهیان و افراد تحصیل‌کرده در این حوزه برود.

زاهدی در خاتمه با ابراز امیدواری از برگزاری هر چه بهتر جشنواره مد و لباس فجر در دوره هفتم گفت: اتفاقات درخور توجهی که با نگاه ویژه کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور و موافقت شورای تحول هنر در زمینه بازنگری سرفصل‌های درسی و پیشرفت بخش آموزشی رخ داده است نشان از آن دارد که در جشنواره پیش رو، فضایی پویا و درخور توجه را در بخش علمی دانشگاهی این دوره از جشنواره شاهد خواهیم بود.


نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت، افترا، مطالب خلاف واقع، غیر پارسی و غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی
تعداد نظرات ثبت شده: 0