یک شنبه 26 خرداد 1398
اخبار

1396/11/12
رئیس کمیته علمی جشنواره مد و لباس فجر عنوان کرد: پیشرفت در عرصه مد و لباس با توجه به بخش علمی دانشگاهی میسر می شود
رئیس کمیته علمی دانشگاهی هفتمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر گفت: نخستین گام توسعه و پیشرفت در عرصه مد و لباس، توجه به بخش علمی دانشگاهی و کاربردی تر کردن مقالات و پایان نامه های دانشجویان در این زمینه است.

انسیه زاهدی روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار فرهنگی ایرنا با بیان اینکه بخش علمی دانشگاهی نوآوری‌ ها و نیازهای کشور را مورد توجه قرار می دهد، اظهار داشت: جشنواره مد و لباس فجر، انعکاس بخش کوچکی از فعالیت های بنیاد ساماندهی مد و لباس کشور است.
وی ادامه داد: نگاه بخش علمی دانشگاهی به حوزه مد و لباس، نگاه به یک جریان و چرخه کامل تولید از نخ، پارچه، طراحی، صنعت، بازار و رقابت بین المللی است.
زاهدی گفت: دانشگاه از نظر تربیت نیروی انسانی مورد نیاز بخش علمی دانشگاهی، تولید محتوا و به روز رسانی آن، کامل کردن دانش و مهارت موجود به وسیله پژوهش ها و مطالعات اساتید با تمرکز بر مکاتب مد مطرح جهان و نیز تهیه پایان نامه ها و رساله های مرتبط تاثیر زیادی در جشنواره مد و لباس فجر دارد.
وی با بیان اینکه در مقایسه با جهان، وضعیت مد، در کشور ما دچار چالش های زیادی است، افزود: صنعت در دستیابی به فناوری های روز، آزادتر و موفق تر از دانشگاه ها عمل کرده و دانشگاه در تولید طرح های جدید تلاش زیادی کرده که امیدواریم در آینده ای نزدیک، نسبت به صنعت نیز پیشتازی کند.
رئیس کمیته علمی دانشگاهی هفتمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر افزود: در سال های اخیر با تشکیل کارگروه های متشکل از همه بخش ها در جریان مد و لباس کشور، نیازهای اصلی در تولید محتوا شناسایی شده و با حضور نمایندگانی از همه دانشگاه ها، همفکری و هدف گذاری برای جهت دهی تحقیقات و پایان نامه های ارشد و رساله های دکتری صورت پذیرفته است.
وی ادامه داد: همچنین در حوزه های میان رشته ای مد و لباس مانند علمی، فرهنگی، مدیریتی، بازاریابی، بین الملل، برندسازی و شناسایی تلاش های خوبی صورت گرفته است.
هفتمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر از 6 تا 13 اسفند ماه برگزار می شود.


نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت، افترا، مطالب خلاف واقع، غیر پارسی و غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی
تعداد نظرات ثبت شده: 0