یک شنبه 1 اردیبهشت 1398
اخبار

1397/02/05
تولید انبوه برخی از آثار برگزیده نخستین جشنواره ملی طراحی پارچه و لباس کودک و نوجوان در سراسر کشور
با پایان یافتن نخستین جشنواره طراحی پارچه و لباس کودک و نوجوان تعدادی از آثار منتخب این جشنواره به تولید انبوه رسید و در سراسر کشور مورد استقبال قرار گرفت.

بنا بر اعلام دبیرخانه این جشنواره یکی از مهمترین دستاوردهای  نخستین جشنواره ملی طراحی لباس و پارچه کودک و نوجوان تولید انبوه تعدادی از آثار برگزیده نخستین جشنواره طراحی پارچه و لباس کودک و نوجوان و معرفی برخی از طراحان توانمند به بخش صنعت بوده است.

بنا بر این گزارش از زمان پایان کار نخستین جشنواره طراحی پارچه و لباس کودک و نوجوان، گروهی از متخصصان در حوزه طراحی، صنعت و دانشگاه، جلساتی را تشکیل داده و با بررسی نقاط قوت و ضعف، تلاش دارند تا گام‌های اثرگذار برای نوآوری و تحول در لباس گروه سنی کودک و نوجوان را بردارند.

این گزارش می افزاید یکی از تصمیمات مهم اخذ شده در جلسات شورای سیاست‌گذرای این جشنواره، افزودن بخش طراحی لباس نوزاد به جشنواره بوده چرا که بازار داخلی از برندهای خارجی در این رسته اشباع شده و جا دارد طراحان و تولیدکنندگان توانمند کشورمان با ورود به این رسته، بازار را به سمت محصولات ایرانی سوق دهند.

نظر به آراء کارشناسان، در دوره نخست این رویداد، بخش مسابقه زنده به خوبی نشان داده که طراحانی دراین حوزه موفق و پیشگام خواهند بود که با شناخت و درک درست از اصول روانشناسی کودک و نوجوان، در زمان‌های محدود بتوانند آثار درخور خلق کنند و بدون شک یکی از رموز موفقت آنها، اشراف به مبانی روانشناسی در این گروه سنی بوده است.

دومین جشنواره طراحی پارچه و لباس کودک و نوجوان به همت کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، پاییز 97 در تهران و به شکل سراسری برگزار خواهد شد.


نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت، افترا، مطالب خلاف واقع، غیر پارسی و غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی
تعداد نظرات ثبت شده: 0