یک شنبه 26 خرداد 1398
اخبار

1397/06/18
دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور در گفت و گو با فارس خبر دادساماندهی لباس دانش‌آموزی و لباس حوزه فیلم و سریال در دستور کارگروه مد و لباس کشور
دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور با اعلام این خبر که کارگروه مربوطه بزودی تشکیل جلسه خواهد داد گفت: ساماندهی لباس دانش‌آموزی و لباس حوزه فیلم و سریال در صدا و سیما از جمله دستورات جلسه آینده خواهد بود.

حمید قبادی دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، در خصوص آخرین وضعیت کارگروه ساماندهی مد و لباس و تشکیل جلسه این کارگروه اظهار داشت:جلسات این کارگروه باید با حضور معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تشکیل شود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه درخواست برگزاری جلسه کارگروه تقدیم وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شده است، اعلام کرد: تشکیل این جلسه با تعیین وقت مناسب از سوی وزیر صورت خواهد گرفت.

دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور با بیان اینکه کارگروه مد و لباس مرکب از اعضای پیش‌بینی شده در قانون وظیفه تصویب و بررسی عملکرد موضوعات مختلف را دارد، تصریح کرد: دبیرخانه این کارگروه در طول سال ماموریت پیگیری موضوعات مرتبط با مصوبات و ابلاغیات را بر عهده دارد.

وی با تاکید بر اینکه دبیرخانه کارگروه مد و لباس در طول سال به وظایف خود در زمینه رسیدگی و  پیگیری مصوباتی که به امضای وزیر فرهنگ رسیده است، اقدام می‌کند،‌گفت:  یکی از دلایل عدم تشکیل جلسه کارگروه را می‌توان به دلیل تغییرات نمایندگان دستگاه‌ها عنوان کرد.

دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور بیان داشت: در ماه‌های اخیر اکثر دستگاه‌ها به معرفی نمایندگان خود اقدام کرده‌اند.

قبادی یادآور شد: وزارت آموزش و پرورش تنها دستگاهی است که تا امروز نماینده کارگروه مد و لباس خود را به وزیر فرهنگ معرفی نکرده است و با معرفی این نماینده به سرعت تشکیل جلسه خواهیم داد.

وی با تاکید بر اینکه فعالیت کارگروه علیرغم عدم تشکیل جلسه متوقف نشده است، ابراز داشت: بر اساس آئین‌نامه وظایف دبیرخانه مشخص است.

دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور اظهار داشت: دبیرخانه و اعضای کارگروه مسئولیت رسیدگی، پیگیری و نظارت بر مصوبات را بر عهده دارند و متوقف تشکیل جلسه نمی‌شوند.

قبادی از تشکیل جلسات مستمر با نمایندگان و اعضای مربوطه همانند سازمان صدا و سیما، وزارت آموزش و پرورش، وزارت صنعت و معدن خبر داد و گفت: با کمیسیون فرهنگی مجلس هم جلسات متعددی در این زمینه داشته‌ایم.

وی در پاسخ به این سؤال که آخرین مصوبه کارگروه که به ابلاغ وزیر ارشاد رسیده است، چیست، گفت: حدود 22 مصوبه به دستگاه‌های مسئول ابلاغ شده و دستگاه‌ها مکلف به پیگیری و اجرای آن هستند که پس از تشکیل جلسه ارزیابی عملکردها در خصوص این مصوبات ارائه شده صحبت خواهیم کرد.

دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، ساماندهی ورود برندهای خارجی، تدوین ضوابط شاخص‌های طراحی و تولید و تبلیغ لباس اجتماع بانوان، کاربردی کردن آثار طراحی شده از جمله مصوبات ابلاغ شده برشمرد و گفت: راه‌اندازی کارخانه چادر مشکی با همکاری بنیاد مستضعفان و وزارت صنعت و معدن نیز از جمله تکالیف کارگروه به استناد مواد قانونی بوده که این مهم نیز انجام گرفته است.

قبادی از حضور ایران در 12 رویداد بین‌المللی در  حوزه  مد و لباس با همکاری سازمان فرهنگ و ارتباط اسلامی خبر داد و گفت: سازمان صدا و سیما برنامه‌های مستمری در قالب خبر، گزارش یا برنامه‌های تکمیلی با موضوع مد و لباس ایرانی در این مدت پیگیری کرده است.

وی افزود:‌معرفی مراکز عرضه و فروشگاه‌های پوشاک ایرانی از مصوبات کارگروه بوده که با همکاری وزارت آموزش و پرورش صورت گرفته است.

دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور خاطرنشان کرد: به طور مستمر گزارش عملکرد سالیانه دستگاه‌ها را دریافت کرده و منتشر می‌کنیم.

قبادی درباره دستور جلسه بعدی کارگروه نیز تصریح کرد:‌دستور جلسات مشخص شده و یکی از مهمترین دستورات بررسی عملکرد دستگاه‌ها برای اجرای مصوبات است.

وی ادامه داد: سه دستور عمل قانونی تکلیف شده به کارگروه که مربوط به ساماندهی لباس دانش‌آموزی، نمایشگاه لباس مدارس و ساماندهی لباس حوزه فیلم و سریال در صدا و سیما می‌شود را پیگیری خواهیم کرد.


نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت، افترا، مطالب خلاف واقع، غیر پارسی و غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی
تعداد نظرات ثبت شده: 0