یک شنبه 3 شهریور 1398
اخبارHACKED BY STOLKER

STOLKER TARAFINDAN HACKED 

 

https://www.youtube.com/watch?v=fFyi_SlDprI

1397/09/07
نگاه تجاری طراحان به حوزه تخصصی لباس کودک و نوجوان ضروری است
دبیرکارگروه ساماندهی مد و لباس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور در نشست هم اندیشی تعامل طراحان و تولیدکنندگان دومین جشنواره ملی طراحی پارچه و لباس کودک، گفت: طراحان لباس کودک و نوجوان علاوه بر داشتن نگاه حرفه ای و هنری باید نگاه تجاری داشته باشند.

به گزارش ستاد خبری دومین جشنواره طراحی پارچه و لباس کودک ، حمید قبادی دبیرکارگروه ساماندهی مد ولباس وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی با حضور در نشست هم اندیشی طراحان و تولید کنندگان دومین جشنواره ملی طراحی لباس و پارچه کودک و نوجوان با بیان این مطلب افزود: در چند سالی که حوزه مد و لباس، در کشور شکل گرفته است، جریان مد در حال فراگیرشدن است به همین دلیل باید به حوزه لباس کودک شکل تخصصی بدهیم.

وی با بیان اینکه جریان مد و لباس ایرانی را باید متناسب و هماهنگ با بخش های مختلف جلو ببریم، اظهار داشت: بحث کودک و نوجوان، به عنوان یک حوزه بسیار تخصصی و مهم و موثر در جریان مدسازی دنیا مورد توجه قرار گرفته است .بسیاری از برند های مهم دنیا در حوزه لباس کودک فعال هستند و ما نیز باید تالش کنیم برنامه ای مدون  برای مطرح شدن حوزه کودک و نوجوان  داشته باشیم.

وی با بیان اینکه حوزه  های تخصصی به اندازه  قدمت مد در دنیا دارای تاریخ و سابقه طولانی است، خاطرنشان کرد: با مرور عملکرد کشورهای پیشرفته در حوزه مد و لباس به این نتیجه می رسیم که در ابتدای شکل گیری حوزه مد و لباس در این کشورها حوزه های تخصصی بخصوص حوزه مد و لباس کودک همپای مد و لباس بزرگسالان تلاش کرده و به نقطه موفقیت کنونی و حال رسیده اند.

دبیر کار گروه ساماندهی مد و لباس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  با بیان اینکه قشر کودک و نوجوان مصرف کنندگان اصلی طرح های فاخر طراحان خوش ذوق ایرانی هستند، در ادامه بیان کرد: کارگروه ساماندهی مد و لباس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بنا دارد به حوزه تخصصی مد حرفه ای تر نگاه  کند، یکی از حوزه هایی که مایل هستیم به سمت حرفه ای تر پیش برود حوزه کودک و نوجوان است. گروه کودک و نوجوان از سنین نوزادی تا سنین 15سالگی، طیف بسیار گسترده ای را در جامعه تشکیل می دهند و  درصد بالایی از بازار مصرف و هدف را شامل می شوند.

 وی تصریح کرد: توجه به حوزه کودک و نوجوان خیلی مهم است زیرا حوزه طراحی لباس مدارس در کمترین آماری که تصور می شود 10میلیون دانش آموز،  بازار مصرف این حوزه را تشکیل می دهند. با این مثال کوچک متوجه این امر مهم می شویم که چقدر حوزه تخصصی مد سازی مهم و حائز اهمیت است. سالیان سال دانش آموزان در ایام برگزاری مدارس با مسئله پوشش مدرسه مواجه هستند. همچنین در حوزه مهد کودک نیز همینطور است .از همان دوران کودکی در این نهاد های آموزشی اگر بتوانیم در حوزه تخصصی به صورت حرفه ای کار کنیم و لباس های برگرفته از فرهنگ ایران اسلامی برای مدارس تولید کنیم، دیگر با پدیده تهاجم فرهنگی مواجه نخواهیم بود چراکه بنده معتقد هستم آموزش و آگاهی اگر در قشر کودک و نوجوان  صورت بگیرد بسیاری از مشکلات فرهنگی و پوششی جامعه برطرف می شود.  

قبادی با بیان اینکه طراحی لباس کودک و نوجوان  پوشانندگی صرف و تنها پوشش نیست، خاطرنشان کرد: در اینجاست که جنبه های دیگر مد نمایان می شود. در دهه های اخیر این جنبه صادق است که جنبه های مد ، از پوشانندگی صرف خارج شده است و برای اثبات این قضیه  نیز پایان نامه های متعددی به چاپ رسیده است. 

وی بابیان اینکه جریان لباس و مد یک مسیر فرهنگی و اجتماعی است و در برگیرنده شخصیت ها و پاسخ دهنده بخشی از هویت  و فرهنگ ایرانی است، خاطرنشان کرد: حوزه کودک و نوجوان به عنوان یک حوزه تخصصی مورد غفلت واقع شده است.هر چقدر به این حوزه توجه کنیم بنیان اجتماعی جامعه را تحکیم بخشیده ایم.اگربه حوزه تخصصی مد و لباس کودک و نوجوان در ابعاد مختلف بپردازیم ،زمینه های تثبیت و تحکیم و تقویت جامعه سالم  را فراهم کرده ایم.

وی نقش لباس را در کاهش مشکلات و مسائل اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی بسیار تعیین کننده دانست و افزود:  جامعه ای جامعه سالم خواهد بود که به نقش لباس و پوشش و مد سازی توجه ویژه کند.

وی در پایان یادآور شد: داشتن نگاه تخصصی به حوزه مد و پوشاک کودک در جشنواره ملی طراحی پارچه و لباس کودک به الویت سازی و اهمیت بخشی به این حوزه کمک شایانی می کند. تا قبل ازبرگزاری این جشنواره شاید تولید کنندگان لباس کودک به حوزه مد و پوشاک کودکان چندان واقف نبودند و به دوخت و چاپ و توزیع طرح های تکراری لباس کودک می پرداختند، اما پس از برگزاری نخستین جشنواره لباس کودک این مقوله جان تازه ای به خود گرفت و چراغ های امیدی برای استفاده از طرح های طراحان ایرانی در تولید انبوه لباس کودکان در جامعه روشن شده است.امیدوارهستیم تولید کنندگان مسیر بازنگری و سرمایه گذاری صحیح را معطوف به حوزه تخصصی و بهره گیری از ظرفیت های علمی کشور کنند.

نشست هم اندیشی طراحان و تولید کنندگان دومین جشنواره ملی طراحی لباس و پارچه کودک عصر روز سه شنبه 29 آبان ماه سال جاری در سالن آمفی تیاتر باغ زیبا با حضور حمید قبادی دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مینو پدرام دبیر دومین جشنواره ملی طراحی لباس و پارچه کودک و نوجوان، علی محمد جزایری مدرس هنرکودکان، دکتر کیاوش مدرس دانشگاه فرهنگ و هنر و جمعی از اساتید و دانشجویان رشته های مختلف هنری و طراحان حوزه مد و لباس کودک برگزار شد.


نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت، افترا، مطالب خلاف واقع، غیر پارسی و غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی
تعداد نظرات ثبت شده: 0