یک شنبه 1 اردیبهشت 1398
اخبار

1397/09/10
عظیمی خبرداد: حضور۱۰۰برند مطرح پوشاک در ششمین نمایشگاه بین المللی پوشاک ایران
عضو کارگروه ششمین نمایشگاه بین المللی پوشاک ایران با اعلام این خبر افزود: ۱۰۰ برند مطرح و نام آشنای صنعت پوشاک کشور، محصولات خود را در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران عرضه می کنند.

حمید عظیمی عضو کارگروه ششمین نمایشگاه بین المللی پوشاک ایران در گفتگو با ستاد اطلاع رسانی ششمین نمایشگاه بین المللی پوشاک ایران( ایران مد ۹۷ )، با بیان این مطلب افزود: همه تولید کنندگان به دلیل نبود فضای مناسب امکان حضور در نمایشگاه را برای به نمایش گذاشتن توانمندیهای خود نداشتند اما امسال 100برند نام آشنا و مطرح در بخش پوشاک حضور دارند و توانمندیهای خود را به نمایش می گذارند.

وی در پاسخ به این سوال که ایران در صنعت پوشاک جهان چه جایگاهی دارد، افزود: با توجه به تحریک های صورت گرفته برضد ایران اگر بخواهیم در خصوص جایگاه ایران در جهان سخن بگوییم باید بگویم که جایگاه خوبی نداریم. هنگام تحریم، برای تولید کنندگان و تجار ایرانی امکان مبادله ارزی بین ایران و کشورهای خارجی به صورت (ال.سی) وجود ندارد،به همین جهت نمی توان باکشورهای اروپایی در زمینه صادرات پوشاک ایرانی همکاری کرد.

عظیمی تصریح کرد: شرکت های معتبر و بزرگی از فرانسه قبل از شروع تحریم ها به ایران آمدند و علاقمند بودند که با تجار و تولید کنندگان پوشاک ایرانی همکاری داشته باشند، شرکت فرانسوی سفارشات خود را اعلام کرده و اقلام مورد نظرشان را با قیمت مناسب تحویل گرفتند.مدیران شرکت فرانسوی باورشان نمی شد که ایران چنین توانایی در زمینه پوشاک داشته باشد.همان شرکت فرانسوی امروز به دلیل تحریم ها و نبود مبادلات ارزی بانک های خارجی با بانک های ایرانی نمی تواند با ما همکاری داشته باشد.چون در تحریم به سر می بریم در نتیجه امکان مبادله و صادرات پوشاک ساخت ایران را در کشورهای قاره آفریقایی،امریکایی، اروپایی نداریم.

 

عضو کارگروه ششمین نمایشگاه بین المللی پوشاک ایران بیان کرد: ۱۰۰ برند مطرح و نام آشنای صنعت پوشاک کشور، محصولات خود را در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران عرضه می کنند.

مدیر عامل شرکت "میهن پوشان پارس" ادامه داد: بسیاری از شرکت های ایتالیایی و فرانسوی از جنس محصولات صنعت پوشاک ایرانی و هم از قیمت گذاری و نوع الگو، طرح، چاپ، برش و دوخت آن راضی هستند. چون سایه سنگین تحریم ها بر کشور حاکم شده است نمی‌توان برای صادرات پوشاک ایرانی با آن شرکت ها ارتباط برقرار کرد و یا مبادلات ارزی انجام داد.اماششمین نمایشگاه مکانی را برای رقابت آزاد و سفارش پوشاک وصادرات آن به کشورهای مختلف فراهم کرده است.

عضو هیات مدیره انجمن صنایع پوشاک ایران اظهار داشت: رییس جمهور آمریکا با برقراری تحریم برضد برخی از کشورها، مشکلات زیادی را برای کل کشورهای جهان به وجود آورده است.برخی از کشورهای اروپایی و آفریقایی علاقه دارند با تجار ایرانی همکاری کنند اما به دلیل فشارها و نفوذ دولت آمریکا، ترس همکاری با ایران را دارند، لذا ترجیح می دهند به سمت مبادلات تجاری کم دردسرتر بروند و به ایران نزدیک نشوند.باوجود تحریم ها، اعلام می کنیم در زمینه صادرات پوشاک و تبادل با کشورهای جهان، آماده همکاری هستیم.

وی تصریح کرد: در بخش بین الملل و نمایش توانمند های ماشین آلات نساجی از کشورهای حوزه خلیج فارس و همسایه ایران از جمله عراق، ازبکستان، قرقیزستان، افغانستان، آذربایجان، پاکستان، ترکیه برای شرکت در ششمین نمایشگاه بین المللی پوشاک ایران( ایران مد) دعوت کرده ایم تا با حضور در نمایشگاه، کالای ایرانی را مشاهده کنند و با کالای چینی مقایسه کنند. در صورت رضایت داشتن ازکیفیت و قیمت محصولات پوشاک ایرانی با تولید کنندگان داخلی ما وارد مذاکره شوند.

وی در پایان یادآور شد: کشورهایی هستند که علاقمند همکاری با تولیدکنندگان ایرانی هستند و با توجه به توانمندی هایی که کشورمان دارد،از فرصت ها تهدیدات ما استفاده می کنند تا صنعت پوشاک ما را دچار مشکل کنند. ایران در زمینه نساجی و صنعت پوشاک و البسه زنانه و مردانه بخصوص محصولات چرم حرف های زیادی برای گفتن در جهان دارد.


نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت، افترا، مطالب خلاف واقع، غیر پارسی و غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی
تعداد نظرات ثبت شده: 0