یک شنبه 3 شهریور 1398
اخبارHACKED BY STOLKER

STOLKER TARAFINDAN HACKED 

 

https://www.youtube.com/watch?v=fFyi_SlDprI

1397/09/10
توصیه طراح پیشکسوت به طراحان جوان: فرهنگ غنی واصالت ایرانی را در قالب لباس کودک به جهان صادر کنیم
امامی پیشکسوت طراحی مد با تاکید برصادرات فرهنگ غنی واصالت ایرانی در قالب لباس کودک و نوجوان، به طراحان جوان توصیه کرد: طراحان جوان و خوش ذوق ایرانی با ایده های خلاق، فرهنگ غنی ایرانی و اسلامی را درقالب لباس کودک و نوجوان به جهانیان صادر کنند.

قمر امامی پیشکسوت طراحی مد درگفتگو با ستاد خبری دومین جشنواره طراحی پارچه و  لباس کودک و نوجوان، با بیان اینکه فارق التحصیل رشته طراحی مد و لباس از دانشگاه پاریس آکادمی لندن است،  گفت: بیش از ۶۰ سال است که در حوزه طراحی لباس و مد مشغول فعالیت هستم و به طور اختصاصی ۴۰ سال است که در زمینه طراحی لباس کودک و نوجوان کار کرده ام و تجربیاتی بسیار کسب کرده ام.

وی با اشاره به شعری از فردوسی شاعر بلند آوازه ایران افزود: فردوسی می فرماید "هنر برتر از گوهر آمد پدید" هنر ایران و ایرانی در همه جای جهان زبانزد خاص و عام است،  ایران کشوری با تاریخ غنی و سرشار از فرهنگ و هنر است و هنرمندانش گوهر های نایابی هستند که چیزی در زمینه هنر کم ندارند.

وی ضمن تشکر از تلاش برگزار کنندگان دومین جشنواره طراحی پارچه و لباس کودک تصریح کرد: تاکنون در جشنواره های لباس کودک زیادی در کشورهای مختلف شرکت کرده ام.طراحان هرکشوری لباس هایی را برگرفته از فرهنگ و تاریخ کشور خود در جشنواره ها عرضه می کنند،لذا جا دارد طراحان ایرانی در زمینه تخصصی لباس کودک و نوجوان آثاری خلق کنند که برگرفته از فرهنگ غنی  واصالت ایرانی باشد.

وی تاکید کرد: باید پیشینه و فرهنگ و تاریخ غنی ایران را با فرهنگ و هنر مدرن روز جهان تطبیق دهیم و به نیازهای نسل امروز، با استفاده از تجربه و هنر و اصالت ایرانی پاسخ دهیم.

وی با بیان اینکه نسل جوان امروز ما کودکان دیروز جامعه بودند، اظهار داشت: اگر میخواهیم جوانان ما از مدهای نامناسب غربی که با آداب و فرهنگ ما هماهنگ نیست، پیروی نکنندباید نقش فعال تری را در حوزه طراحی و تولید پوشش مناسب برای همه قشرها به خصوص کودکان و زنان جامعه  ایفا کنیم.

وی با بیان اینکه دنیای امروز از افراط و تفریط و عدم تعادل در رفتار و کردار و پوشش رنج می برد، ادامه داد: با توجه به تهاجم فرهنگی غرب، ما باید درکنار هنرهایی چون موسیقی، فیلم، نقاشی، در حوزه طراحی لباس کودک و نوجوان نیز حرفی برای گفتن داشته باشیم و از موضع منفعل و مصرف کننده به یک سکوی ارزنده و بالنده حرکت کنیم واین تغییر و تحول نیازمند همفکری و همراهی جمعی است.

امامی پیشکسوت طراحی مد با تاکید برصادرات فرهنگ غنی واصالت ایرانی در قالب لباس کودک و نوجوان، به طراحان جوان توصیه کرد: طراحان جوان و خوش ذوق ایرانی با ایده های خلاق، فرهنگ غنی ایرانی و اسلامی را درقالب لباس کودک و نوجوان به جهانیان صادر کنند.


نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت، افترا، مطالب خلاف واقع، غیر پارسی و غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی
تعداد نظرات ثبت شده: 0