یک شنبه 27 مرداد 1398
اخبارHACKED BY STOLKER

STOLKER TARAFINDAN HACKED 

 

https://www.youtube.com/watch?v=fFyi_SlDprI

1397/10/23
حمید قبادی :وحدت رمز موفقیت و پیشرفت جشنواره کودک در سال آینده است
حمید قبادی :وحدت رمز موفقیت و پیشرفت جشنواره کودک در سال آینده است

دبیر کارگروه ساماندهی مد ولباس با حضور در آیین اختتامیه دومین جشنواره طراحی لباس کودک و نوجوان با بیان این مطلب افزود: اگر می خواهیم دست روی زانویمان بگذاریم یا علی بگوییم و پیشرفت را آغاز کنیم، باید متحدانه پیش برویم. وحدت رمز موفقیت و پیشرفت جشنواره کودک در سال آینده است.

به گزارش روابط عمومی کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، آیین اختتامیه دومین جشنواره ملی طراحی پارچه و لباس کودک و نوجوان  با حضور حمید قبادی مشاور اجرایی معاون وزیر و دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس، جمعی از دست اندرکاران جشنواره و طراحان لباس کودک و نوجوان در سالن آمفی تئاتر فرهنگستان هنر برگزار شد.

حمید قبادی دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، گفت: این دوره‌ی جشنواره‌ی کودک پیشرفت های چشمگیری نسبت به سال گذشته داشته است. به طور کلی مد و لباس به همت فعالان و طراحان لباس نسبت به گذشته پیشرفت کرده است. برای کسانی که به دلایل غیر منطقی با ما نبودند، متاسفم.

وی وحدت را رمز موفقیت و پیشرفت جشنواره کودک در سال آینده دانست و افزود:  اگر می خواهیم دست روی زانویمان بگذاریم یا علی بگوییم و پیشرفت را آغاز کنیم، باید متحدانه پیش برویم. در دو دوره‌ قبل جشنواره‌ مد و لباس فجر که هنوز بخش کودکان و نوجوان از جشنواره جدا نشده بود، شاهد ارسال ۲۰۰ اثر در این بخش بودیم. این استقبال باعث شد جشنواره‌ مد و لباس کودک و نوجوان را مستقل برگزار کنیم‌. آرزو می کنم در دوره‌های بعد حضور پر رنگ تری از طراحان را در جشنواره شاهد باشیم.

مینو پدرام دبیر جشنواره نیز اظهار داشت: پتانسیل طراحی لباس کودک و نوجوان بسیار بالاتر از ظرفیت اجرایی امروز ماست. سعی می کنیم در سال های آینده از طریق ورکشاپ‌های آموزشی اطلاعات بیشتری را در اختیار طراحان لباس قرار دهیم. جشنواره به نسبت مسائلی مانند بودجه و توانایی های مالی ظرفیت خوبی از خود نشان داد. طراحی زمانی به شکوفایی می رسد که تمامی جوانب از جمله کمک مسئولان را در پی داشته باشد‌.

وی خاطرنشان کرد: لباس از اولویت‌های نیاز انسانی است. ما سالانه یک و نیم میلیون کودک در سال داریم. ما سهم قابل توجهی از نیاز را در حوزه‌ لباس کودک داریم. بسیاری از نیاز ها از طریق کالاهای بی کیفیت خارجی برطرف می شود و ما می توانیم با کالا‌های داخلی این نیاز را بر طرف کنیم.

سید علی محمد شجاع جزایری کارشناس حوزه کودک و نوجوان بیان کرد: باید با هویت ایرانی بودن آشتی کنیم. نگذاریم بچه ها با لباسی که خطوط لاتین رویشان نگارش شده است، انس بگیرند. باید روی لباس ها خطوط نستعلیق و نقوش جلوه‌های بصری ایران نگاشته شود. جلوه هایی مانند خورشید، خانه و درخت همیشه در نقاشی بچه ها هست که باید در طراحی لباس کودکان نیز دیده شود.

این معلم طراحی و نقاشی در ادامه اظهار کرد: تمامی لباس‌هایی که من در جشنواره دیدم ویژه‌ مهمانی بود و کاربردی نبود. خیلی از این لباس ها مناسب کودک نبود؛ چراکه کاربردی نیست و مناسب فعالیت‌های بچه ها از جمله بازی نیست. واقعا علت اینکه روی لباس‌ها گل آویخته شده است، چه بود؟ باید در طراحی لباس به علایق و دغدغه‌های کودک توجه شود. مثلا باید در لباس جدول ضرب ناکامل قرار بگیرد که کودک آن را کامل کند‌.

آیین اختتامیه دومین جشنواره ملی طراحی پارچه و لباس کودک و نوجوان  با حضور حمید قبادی مشاور اجرایی معاون وزیر و دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس، جمعی از دست اندرکاران جشنواره و طراحان لباس کودک و نوجوان عصر شنبه ٢٢ دیماه در سالن آمفی تئاتر فرهنگستان هنر برگزار شد.


نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت، افترا، مطالب خلاف واقع، غیر پارسی و غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی
تعداد نظرات ثبت شده: 0