دوشنبه 31 تیر 1398
اخبارHACKED BY STOLKER

STOLKER TARAFINDAN HACKED 

 

https://www.youtube.com/watch?v=fFyi_SlDprI

1397/11/24
پیام معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به مناسبت هشتمین جشنواره بین المللی مد ولباس فجر
به گزارش روابط عمومی کارگروه ساماندهی مد و لباس؛ سید محمد مجتبی حسینی، معاون امور هنری وزیر فرهنگ ارشاد اسلامی پیام خود را به مناسبت هشتمین جشنواره مد و لباس فجر اعلام کرد.

در متن این پیام آمده‌است:

آداب و آنات انسانی، تظاهرات متمایزی دارد که هر کدام متضمن جلوه های بکر و بدیعی از شور و شعور آدمیزادی است. از جمله ی این جلوه ها، مجموعه البسه و فرهنگ پوشش است که از گذشته تا بدین روزگار، پیوسته، شاخصه ی شان و شخصیت فردی و مرتبت و منزلت اجتماعی در شمار آمده است. این دست‌کار انسان، به نیکویی، هم از بوم و اقلیم الگو پذیرفته و هم شناسای استعدادهای غریزی اقوام و دریافت های ذوقی مردمان بوده است. بسا که در این روزگار، از لباس، هم به مثابه ی روایت گر روزگار و هم وجه تمایز سلایق ادوار انسانی نام برده می شود.

 

تأکید بر زیبایی، گذشته از رویکرد عام و توجیهات فردی و گروهی، اصل مردم محوری و اصالت مخاطب را یادآوری می نماید که در روزگار ما بنا به اقبال و استقبال از هنر طرح و مد لباس، اکنون به عنوان صنعتی شریف و هنری ارجمند یاد می گردد.

 

گستره ی ایران زمین به غنیمت گنجینه ی اقوام‌، کلکسیون نادری از البسه و فرهنگ های پوشش است که کشف ظرفیت ها و ارائه ی قابلیت های هنری آن، می تواند آیاتی الهام بخش برای طراحان لباس و تولیدات متبوع معاصر باشد، آن چنان که بدین روزگار و به مدد تعاملات هم افزای این هنر و دیگر هنرها، توسعه ی مشهودی در فرهنگ البسه و توسعه ی طرح و تولید لباس بر مبنای الگوهای اقوام و اعلام ایرانی احساس می شود. هشتمین جشنواره مد و لباس فجر با اتکال و اعتقاد به الگوهای سرزمینی، اثرات زادبوم و تجربیات انسانی، تلاش خود را بر بازشناسی این توان نامکشوف و تجربه ی نامشهود در نظام‌ کلان البسه ایرانی متمرکز نموده است که در این دوره با توجه بخشی به نقش و نگار مکران که دستمایه مردمان کریم سیستان و بلوچستان است، امیدوار است اگر چه به دشواری اما به درستی نقش‌آفرینی کند.

 

در این اندک مجال، مراتب قدردانی خود از دست‌اندرکاران این رویداد را تقدیم نموده و امیدوارم به برکت برگزاری دوره ها و کارگاه های تخصصی مد و لباس، این هنرصنعت ایرانی، بازارهای جهانی را تسخیر نماید.

 

هشتمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر، با شعار خوشا مکران و نقش بی مثالش ٢٦بهمن تا ٢ اسفند ٩٧ از ساعت ١٠صبح تا ٨ شب در مجتمع نمایشگاهی بوستان گفتگو برگزار می‌شود.

 

 

 

 


نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت، افترا، مطالب خلاف واقع، غیر پارسی و غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی
تعداد نظرات ثبت شده: 0