دوشنبه 31 تیر 1398
اخبارHACKED BY STOLKER

STOLKER TARAFINDAN HACKED 

 

https://www.youtube.com/watch?v=fFyi_SlDprI

1397/12/02
کارگاه آموزشی «مدنویسی در رسانه» با حضور فعالان رسانه حوزه مد برگزار شد
کارگاه آموزشی «مدنویسی در رسانه» چهارشنبه اول اسفندماه ساعت ١٣ در بخش صنعت مجتمع نمایشگاهی بوستان گفتگو با حضور طراحان و فعالان حوزه مد و لباس برگزار شد.

به گزارش کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، کارگاه «مدنویسی در رسانه» چهارشنبه اول اسفندماه ساعت ١٣ در بخش صنعت مجتمع نمایشگاهی بوستان گفتگو با حضور طراحان و فعالان حوزه مد و لباس برگزار شد.

در ابتدای این نشست، سیامک رحمانی، فعال رسانه‌ای حوزه مد و لباس و سردبیر روزنامه شهروند ضمن تاکید بر عدم چاپ عکس بانوان بر مجالات لایف‌ استایل گفت: در ایران با توجه به محدودیت‌های موجود، از چاپ عکس بانوان بر جلد مجلات سبک زندگی و لایف استایل ممنوع بودیم. باید در عرصه مد، پوشش و طراحی ساماندهی‌های دقیقی انجام شود که با عقبه فرهنگی کشور ما همخوانی داشته باشد و بتوان آن را عرضه کرد.

وی افزود: ما نویسنده و روزنامه‌نگاران خبره‌ای در این حوزه نداشتیم و وقتی اینکار را شروع کردیم، تجربه‌ای نداشتیم و روزنامه‌نگاران حوزه مد دوره تخصصی‌ای در این زمینه نگذرانده بودند بلکه با علاقه و غریزه شخصی در این باره می‌نوشتند. کارشناسان این حوزه هم کسانی بودند که در خارج دوره دیده بودند و اینجا کار می‌کردند و حرف‌ها و سلایقشان با فرهنگ ایرانی مطابق نبود چراکه؛ متاثر از فرهنگ غربی بود و با پوشش و فرهنگ ما بیگانه بود.

رحمانی با تاکید بر دوران درخشان مجلات لایف استایل در ایران اظهار کرد: خبرنگاران در مجلات لایف استایل دوران حرفه‌ای برای خبره شدن در این عرصه می‌گذراندند ولی از زمانی که این مجلات به دلایل اقتصادی و اجتماعی از ادامه کار بازماندند دیگر خبرنگار حرفه‌ای در این عرصه نماند و حال، با رشد روزافزون شبکه‌های تلویزیونی و مجازی امید است که خبرنگاران در این حوزه دوباره فعالیت کنند.

 

این فعال رسانه‌ای در پایان گفت: مد، موضوع غریزی است و تمام تلاش ما در این حوزه این است که تعاریف جدیدی در زمینه مد و مدنویسی ارائه بدهیم و از تجربیات افراد مهم و باتجربه این حوزه بهره ببریم.

 

پس از آن آقای غفار، فعال رسانه‌ای مد و لباس در ورکشاپ «مدنویسی در رسانه» گفت: تبلیغات صدا و سیما و رادیو انقدر در بحث مد و لباس چندان مناسب نیست و مخاطب را دل زده میکند. بعضی از ذوق ها و نوآوری ها ذاتی است و ریشه در ذهن و خلاقیت افراد دارد. اگر قرار است در حوزه مد درباره یه اتفاق جدید نوشته شود، پس نثر و لحن نوشتاری در کار روزنامه نگاری بسیار تاثیرگذار است.

وی افزود: اگر ابتکار از دیگران گرفته شود، خوب است ولی تاجایی که مانع از از دست دادن تخیل و ابتکار خود فرد شود. نکته بعدی این است که سواد، مطالعه و اطلاعات خبرنگار در کجای دنیای رسانه است. مطالعه با اشتیاق از مردم گرفته شده است به همین دلیل متن، نثر و تیتر یک خبر یا گزارش باید به گونه ای باشد تا مردم را در قلاب جذابیت خود درگیر کند. در حوزه مطبوعات باید راستگو و صادق بود و این وظیفه اخلاقی ما است.

 

در پایان نیز محسن کاشفی خوانساری، روزنامه نگار و دبیر بخش فیلم کوتاه هشتمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر ضمن بیان اطلاعاتی در حوزه کار خبر و خبرنویسی گفت: در ابتد و برای شروع کار خبر باید بتوانیم بنویسیم و لازمه نوشتن عالی، مطالعه خوب و باکیفیت است. سپس باید تفاوت میان انواع کار خبری را بلد باشیم و بدانیم که در هر شبکه و هر کانال چطور باید با مخاطب ارتباط برقرار کرد و چارچوب آن را آموخت.

وی افزود: من بدون زیر سوال بردن بحث روزنامه نگاری میگویم که کار خبر،کار سختی نیست و به‌راحتی میتوان دراین حوزه نوشت. کار خبر و نوشتن در حوزه مد نیازمند تلاش و حوصله و صبر است. حوزه بلاگ و تولید محتوا در فضای مجازی ضمن داشتن خوبی، بدی هایی از جمله؛ عدم ارزش فرهیختگی کار را دارا است.

هشتمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر، با شعار خوشا مکران و نقش بی‌مثالش ٢٦ بهمن تا ٢ اسفند ٩٧ از ساعت ١٠ صبح تا ٨ شب در مجتمع نمایشگاهی بوستان گفتگو برگزار می‌شود.


نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت، افترا، مطالب خلاف واقع، غیر پارسی و غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی
تعداد نظرات ثبت شده: 0