دوشنبه 25 شهریور 1398
اخبارHACKED BY STOLKER

STOLKER TARAFINDAN HACKED 

 

https://www.youtube.com/watch?v=fFyi_SlDprI

1398/02/21
هنر نقش مکران بر روی لباس ایرانی نقش می بندد
آغاز به کار طرح ملی ساماندهی و راه اندازی یک هزار واحد سوزن دوزی در استان سیستان و بلوچستان

به گزارش روابط عمومی کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور،با مشارکت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان، مدیریت منطقه آزاد چابهار، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و شرکت بهره برداری حریر آمیتیس طرح ملی ساماندهی و راه اندازی یک هزار واحد سوزن دوزی در شهر چابهار، سیستان و بلوچستان آغاز به کار کرد.

این طرح به دنبال اجرای موفق عنوان نقش مکران در هشتمین جشنواره مد و لباس فجر بعنوان مهمترین رویدادها  مد و لباس کشور با مشارکت تعدادی از نهادهای استانی و ملی به اجرا در می آید. وجود ظرفیت های گسترده سوزن دوزی بلوچ در منطقه سیستان و بلوچستان و لزوم ترکیب و تلفیق در لباس امروزی جامعه زمینه اجرایی این طرح را فراهم ساخته است.

به گزارش این روابط عمومی، هدف از اجرای این طرح، کاربردی کردن دوخت های سنتی ایرانی و تلفیق آن با لباس امروزی و هم چنین توسعه آن در سراسر کشور است. در این طرح مواد اولیه مورد نیاز از سوی موسسه مجری تامین و طرح های منتخب خریداری و در مراکز پیش بینی شده عرضه خواهد شد.

همزمان با افتتاح این طرح و اعطای نمادین 10 مجوز به فعالان، مرکز عرضه لباس ایرانی منقوش به سوزن دوزی بلوچ در بازار ابریشم شهر چابهار آغاز به کار کرد.

در آئین افتتاحیه این طرح ملی، قبادی دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، ضمن بیان اهمیت هنر سوزن دوزی به عنوان هنر بومی استان و یکی از هنرهای ماندگار اصیل ایرانی، افزود: قطعا توجه به این هنر، زمینه ساز خود اشتغالی بانوان علاقه مند، رونق بخشی به کسب و کارهای کوچک، افزایش بوم گردی در منطقه و زمینه های ارز آوری در صادرات را در پی دارد.

طرح ملی یک هزار واحد سوزن دوزی در استان سیستان و بلوچستان با همکاری کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، مدیریت منطقه آزاد چابهار، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و شرکت بهره برداری حریر آمیتیس به عنوان مجری راه اندازی طرح،  با حضور مسئولان، هنرمندان و طراحان این حوزه طی آیینی هفته گذشته در شهرستان چاه بهار افتتاح شد.


نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت، افترا، مطالب خلاف واقع، غیر پارسی و غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی
تعداد نظرات ثبت شده: 0