شنبه 25 خرداد 1398
اخبار

1395/11/11
مقالات پنجمین جشنواره مد و لباس فجر در یک کتاب
بی‌شک مقالات علمی و پژوهشی فعالان عرصه مد و لباس می‌تواند در بلند مدت به یک الگوی فرهنگی تبدیل شده و بهتر از هر زمان دیگری، سیر تحولات تاریخی، اجتماعی و فرهنگی این حوزه را به نمایش بگذارد.

دنیای مد و لباس همواره با طیف گسترده‌ای از مقالات علمی، تحقیقی و پژوهشی مواجه است و در کشور ما نیز همواره این مهم مورد توجه اساتید برتر دانشگاه‌ها و دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا بوده است.

در این چنین شرایطی، مد و مدگرایی به عنوان یک پدیده اجتماعی باید از زوایای مختلف جامعه شناختی، روانشناسی و البته فرهنگی و هنری مورد توجه صاحبان دانش و قلم قرار گرفته تا در سایه ارتباطات گسترده جهانی و در قالب مطالب مکتوب، آنچه که باید به مخاطبان ارائه شود.

بی‌شک مقالات فعالان عرصه مد و لباس می‌تواند در بلند مدت به یک الگوی فرهنگی تبدیل شده و بهتر از هر زمان دیگری، سیر تحولات تاریخی، اجتماعی و فرهنگی این حوزه را به نمایش گذارد.

از این رو، یکی از مهمترین دغدغه‌های کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور توجه به مجموعه مقالات برگزیده پنجمین جشنواره  مد و لباس فجر بوده است.

قرار است در حاشیه برگزاری ششمین جشنواره مد و لباس فجر کتاب مجموعه مقالات پنجمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر به همت بنیاد ملی مد و لباس اسلامی ایرانی و با هدف تولید محتوای داخلی و بهره مندی مراکز اموزش و تحقیقاتی و بویژه دانشجویان و کاراموزان حوزه مدولباس اسلامی و ایرانی  همزمان با ششمین دوره از این رویداد هنری رونمایی شود.

این عناوین حاصل تلاش و پژوهش صاحبان مقالات و اساتید این حوزه است که هر سال و همزمان با جشنواره مد و لباس فجر مشارکت داشته‌اند و از بین ده‌ها مقاله‌ رسیده داوری و دارای رتبه می‌شوند.

هر سال بخش علمی و دانشگاهی همزمان با جشنواره مد و لباس فجر اقدام به پیشنهاد تولید مقالات مرتبط به نیاز جامعه می‌کند.


نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت، افترا، مطالب خلاف واقع، غیر پارسی و غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی
تعداد نظرات ثبت شده: 0