یک شنبه 26 خرداد 1398
اخبار

1395/11/13
نیک‌طبع: جشنواره مد و لباس فجر باید محلی برای پاسخ به چراهای این عرصه باشد
دبیر کمیسیون صنعت کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور می‌گوید جشنواره مد و لباس فجر نقطه شروعی برای حرکت به سمت ایجاد تعامل و وفاق پویا میان جامعه طراحان و نساجان به شکل علمی و عملی است.

حمیدرضا نیک‌طبع، دبیر کمیسیون صنعت کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، درباره برنامه‌های این کمیسیون در ششمین جشنواره مد و لباس فجر به خبرنگار هنرآنلاین، گفت: یکی از مهمترین رویکردهای ما در این دوره از جشنواره، جلب توجه طراحان حوزه مد و لباس به مقولاتی همچون الیاف و نخ پارچه‌های مورد نظرشان برای رسیدن به نتایج مطلوب است و اگر بتوانیم در خلال برگزاری این جشنواره به بسیاری از چراها که برخاسته از نبود آگاهی در این مقوله است پاسخ دهیم حرکت بزرگی انجام داده و معتقدم جشنواره مد و لباس فجر باید محلی برای پاسخ به چراهای این عرصه باشد.

نیک‌طبع با اشاره به برپایی کارگاه‌های آموزشی مرتبط با کمیسیون صنعت کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور در جشنواره ششم تصریح کرد: آشناسازی طراحان و تولیدکنندگان با دستاوردهای جدید در عرصه نساجی، معرفی تکنولوژی‌های طراحی نوین در زمینه پارچه‌سازی، آشنایی طراحان و تولیدکنندگان با بهترین و کامل‌ترین تکنیک‌های دوخت و توجه به کیفیت الیاف و نخ در پارچه‌های مورد استفاده از مهمترین موضوعات از مهمترین برنامه‌های ویژه این کارگاه‌های آموزشی است.

دبیر کمیسیون صنعت کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور با اشاره به اینکه لازم است طراحان ما با نکات کلیدی دوخت پارچه از انتخاب نخ تا انجام کارهای مقدماتی برای دوختی بهینه آشنا شوند اظهار داشت: امروز باید دانش طراحان ما به سمتی هدایت شود که به اشکال بنیادی با هویت پارچه‌های در اختیار آشنا باشند و امیداواریم این بیداری صنعتی و هنری در میان اعضای این جامعه بزرگ ایجاد شود.

نیک‌طبع افزود: خوشبختانه در جشنواره پیش رو شاهد هم افزایی چشمگیر جامعه نساجان ایران با این رویداد بوده‌ایم و با استقبال درخور توجه و هیجان قابل قبولی از سوی صنعتگران این عرصه مواجه هستیم.

او افزود: بی‌شک جشنواره مد و لباس فجر نقطه شروعی برای حرکت به سمت ایجاد تعامل و وفاق پویا میان جامعه طراحان و نساجان به شکل علمی و عملی است و امیداویم در ادامه مسیر شاهد بیداری و خودکفایی هر چه بیشتر و بهتر جامعه نساجی کشور باشیم.


نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت، افترا، مطالب خلاف واقع، غیر پارسی و غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی
تعداد نظرات ثبت شده: 0