شنبه 25 خرداد 1398
اخبار

1395/11/23
برگزاری سومین جشنواره مد و لباس اسلامی‌ - ایرانی استان مرکزی
مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی استان مرکزی از برگزاری سومین جشنواره و نمایشگاه استانی و سی ونهمین جشنواره کشوری مد و لباس اسلامی ایرانی در این استان خبر داد.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی،«مهدی حقیقی» با اعلام این خبر افزود:این جشنواره از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با همکاری و حمایت معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ،بنیاد ملی مد و لباس اسلامی ایرانی و موسسه فرهنگی و هنری چهاردرخت به منظور حفظ و تقویت فرهنگ و هویت اسلامی و ایرانی،ارج نهادن، تبیین و ترویج الگو های بومی و ملی،هدایت بازار تولید و فراهم ساختن فضای رقابتی در بین فعالان این عرصه و همچنین ترغیب مردم به پرهیز انتخاب و مصرف الگوهای بیگانه برگزار می شود.

وی زمینه سازی برای کشف ظهور استعداد ها و خلاقیت های نو مرتبط با پوشاک اسلامی و ایرانی، ترویج طرح های ملی مناسب با سلیقه و در خور شان والای جامعه بر اساس سبک زندگی اسلامی،معرفی نمونه طرح های مد و لباس متناسب با فصل ها و شاخصه های تاریخی،بومی و سنتی استان بر اساس استاندارد های اسلامی، شناسایی، معرفی و تاکید بر ویژگی های لباس های سنتی و بومی و به کارگیری آن در طرح های نوین،آشنا کردن جامعه مخاطب با طرح های اصیل فراموش شده در پوشاک اسلامی ایرانی در راستای مبارزه با تهاجم فرهنگی وشناسایی و تقدیر از تلاشگران عرصه پوشاک اسلامی و ایرانی  را از مهمترین اهداف این جشنواره برشمرد.

 حقیقی با بیان اینکه این جشنواره با موضوع طراحی و دوخت در حوزه پوشاک بانوان با موضوعیت مانتو فرم «اجتماع»برگزار می شود تصریح کرد:این جشنواره در ٢ بخش که شامل طراحی مانتو فرم اجتماع و مجلسی  و بخش دیگر آن بخش دوخت مانتو فرم اجتماع و مجلسی خواهد بود.

مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی استان مرکزی در ادامه مهلت ثبت‌نام و ارسال آثار را تا٥ اسفند ماه ٩٥ اعلام کرد و افزود: مراسم اختتامیه جشنواره ١٩اسفندماه سالجاری  در فرهنگسرای آیینه برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه هر طراح می‌تواند با ارائه ٧ اثر در جشنواره شرکت کند، گفت:برای کلیه شرکت کنندگانی که آثار شان به بخش نمایشگاه راه پیدا کند گواهی شرکت صادر خواهد شد.

مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی استان مرکزی با اشاره به اینکه شرکت در جشنواره و نمایشگاه برای کلیه طراحان، تولیدکنندگان،عرضه کنندگان و فرهیختگان آزاد خواهد بود خاطرنشان کرد:میزان خلاقیت،نوآوری و ابتکار در طرح و تناسب زنگ و استفاده ار المان های بومس و سنتی اسلامی ایرانی استان،میزان تطابق با شاخصه های فرهنگ عمومی و کلیات شئونات اسلامی ایرانی لباس،توان و قابلیت تولید انبوه و ورود به بازارهای تجاری با ملاحظه قیمت های مناسب،ارائه و تحویل ملحقات و ملزومات لباس و بررسی آثار منوط به رسیدن حد نصاب در هریک از بخش ها از معیارهای مهم داوری در این جشنواره خواهد بود.


نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت، افترا، مطالب خلاف واقع، غیر پارسی و غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی
تعداد نظرات ثبت شده: 0