شنبه 25 خرداد 1398
اخبار

1395/11/23
قبادی: سبک پوشش یکی از مولفه های مهم در زندگی می باشد
قبادی مشاور معاون وزیر و دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس گفت: سبک پوشش یکی از مولفه های مهم در زندگی می باشد.

قبادی مشاور معاون وزیر و دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس در آیین افتتاح جشنواره فجر استانی مد و لباس گفت: سبک پوشش یکی از مولفه های مهم در زندگی می باشد و می توان آن را به عنوان یکی از شاخص های اصلی هویت و فرهنگ نام برد .

قبادی افزود: خوشحالم که در سرزمین دلاور مردان (شهید رئیسعلی دلواری) شاهد نمایش هویت، نماد و فرهنگ در حوزه مد و لباس هستیم.

وی ادامه داد: لباس حامل پیام و مفهوم است. امروزه لباس در بین ما صرفآ برای پوشش نیست، لباس انتقال دهنده شخصیت و هویت یک فرد در جامعه می باشد .

قبادی اضافه کرد: هنر شما طراحان لباس کمتر از نویسندگان و دیگر فعالان فرهنگ و هنر نیست، چون شما انتقال دهنده هویت، آداب و سنن، پوشش های بومی و محلی و از همه مهم تر فرهنگ این مرز و بوم به نسل های آینده هستید .

وی اظهار کرد: مهمترین هدف این جشنواره ها شناسایی ظرفیت ها، توان و داشته های هنرمندان کشوراست تا در معرض دید عموم مردم قرار گیرد.

قبادی همچنین خاطر نشان کرد: ششمین جشنواره ملی مد ولباس فجر سوم اسفند ماه با مشارکت شمار زیادی از طراحان و تولیدکنندگان همزمان در سه نقطه تالار وحدت، برج آزادی و برج میلاد در تهران برگزار می شود.

در حاشیه این مراسم از دو کتاب " نازک دوز زنانه " مولف آفتاب قنبری " و " ایده از محیط پیرامون در طراحی لباس " مولف ستاره ماندگار رونمایی شد .

 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت، افترا، مطالب خلاف واقع، غیر پارسی و غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی
تعداد نظرات ثبت شده: 0