یک شنبه 26 خرداد 1398
اخبار

1395/11/23
نتایج داوری مرحله اول دومین جشنواره منطقه ای مد و لباس ایرانی اسلامی خلیج فارس اعلام شد
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، نظر به ارزیابی ١١٦ طرح رسیده به دبیرخانه دومین جشنواره منطقه ای مد و لباس ایرانی اسلامی خلیج فارس زیرمجموعه چهل و پنجمین نمایشگاه ملی مد و لباس فجر در بنیاد ملی مد و لباس ایرانی اسلامی کشور نتایج داوری بخش های مختلف به شرح زیر اعلام شد.

٧ طرح در بخش مانتو مجلسی بانوان به مرحله نهائی راه یافته که در این بین ٢ طرح از استان بوشهرشقایق ایده گرفته  از نقوش گل و مرغ  ایرانی  اثر  سارا یاراحمدی به دوزندگی "فاطمه علیپور خاکی " و  طرح شعله  با ایده از خوس دوزی سنتی شهرستان جم  اثر "مرضیه ورامینی" به دوزندگی " زهرا تیباش" ٢ طرح منتخب این بخش از استان خوزستان، یکی کاربرد  نقوش حیوانی چغازنبیل  در لباس اثر " زینب بابائی" دیگری طرح ایده گرفته  از لباس سنتی اقوام  بختیاری " اثر مریم صبوری" .

از استان هرمزگان نیز ٣ طرح مانتو مجلسی ، ایده گرفته از معماری بادگیر اثر "نسیم مطهر " به دوزندگی "نسرین ولی زاده" ، طرح باران کاربرد جلبیل خوصی در لباس اثر "سامیه درغال " همچنین طرح برگرفته از برقع دوزی اثر " شهین رجائی" به دوزندگی "فاطمه بی یار" معرفی شده اند.

دبیر دومین جشنواره منطقه ای مد و لباس ایرانی اسلامی خلیج فارس یادآور شد :هیأت داوران جشنواره  همچنین در بخش مانتو اجتماع بانوان١١ طرح را برای شرکت در مرحله نهائی و دوخت لباس منتخب کردند، ٧ طرح این بخش از هرمزگان شامل خلیج فارس ایده گرفته  از فرش خاکی و نقشه خلیج فارس اثر" آرزو وطن پور " و "دوزندگی فرشته فولادی"، طرح بادگیر اثر "ملیحه کیانی" به دوزندگی "سارا پورتقی" ،طرح  کاربرد نوارهای ودو  شلوار و کار با کمه و کاموا در لباس اثر "حکیمه درغال" ، طرح ایده گرفته از گل اثر "فرشته صالحی" ،طرح بادگیر اثر "حلیمه رنجبری" به دوزندگی "سمیه شمس الدینی "،طرح  گلاره اثر  "زهره کریمیان " به دوزندگی " ساناز نوروزی چناری " و طرح مانتو سبز اثر" شیرین فرودی" است.

درویش نژاد بیان داشت : آثار این بخش از استان بوشهر ٢ طرح خلیج فارس ایده گرفته از معماری مسجد ملک عباس اثر"معصومه مسعودی " و طرح ایده گرفته از درکوب و پنجره های قدیمی اثر "فاطمه علیخواه" می باشد.

در این بخش از استان سیستان و بلوچستان طرح سوزندوزی  " زهرا ریگی " و از خوزستان طرح ایده گرفته  از توتم و تابوهای ایران باستان در لباس اثر "سپیده سلمان ساعدی " منتخب  شده اند.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان بیان کرد : داوری طرح های لباس اجتماع آقایان  و پژوهش های رسیده به دبیرخانه  یک مرحله است و در اختتامیه نفرات اول  تا سوم این دو بخش معرفی خواهندشد.

گفتنی است : طبق دسته بندی آثار در بخش های مانتو اجتماع بانوان ٥٣ طرح، لباس اجتماع آقایان ٣٠ طرح و مانتو مجلسی ٣٣ طرح به دبیرخانه دومین جشنواره منطقه ای  مد و لباس ایرانی اسلامی خلیج فارس رسیده که برای دومین سال متوالی زیرمجموعه چهل و پنجمین نمایشگاه ملی مد و لباس فجر در بندرعباس برگزار می شود.

بر اساس این گزارش زمان برگزاری این دوره از جشنواره با توجه به تمدید مهلت ارسال اثر از بهمن به اسفندماه تغییر یافته و داوری این مرحله از آثار جشنواره در بنیاد ملی مد و لباس ایرانی اسلامی کشور توسط خانم ها  طیبه فلاحی ،آزاده آریائی،راضیه حشمی پور، مریم بخشی و فرخنده جلالی انجام شده است.


نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت، افترا، مطالب خلاف واقع، غیر پارسی و غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی
تعداد نظرات ثبت شده: 0