یک شنبه 26 خرداد 1398
اخبار

1395/11/25
نقدهای جدی در عرصه پوشش در سطح جامعه وجود دارد
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین گفت: نقدهای جدی در عرصه پوشش در سطح جامعه وجود دارد که همین موضوع بر اهمیت برگزاری جشنواره‌های مد و لباس در کشور اضافه می‌کند‌.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از قزوین، آیین اختتامیه دومین جشنواره مد و لباس ایرانی_ اسلامی استان قزوین ظهر امروز با حضور حمید قبادی دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور و مسئولان استانی در سالن اجتماعات فرهنگ‌سرای بانو  برگزار شد.
مریم بیدخام مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین، در این مراسم با بیان اینکه این نمایشگاه سومین نمایشگاه و جشنواره مد و لباس ایرانی- اسلامی استان در یک سال گذشته است، اظهار کرد: این چنین برنامه‌هایی باید استمرار داشته و به مرحله اجرایی شدن برسد.
وی ادامه داد: نقدهای جدی در عرصه پوشش در سطح جامعه وجود دارد که همین موضوع بر اهمیت برگزاری جشنواره‌های مد و لباس در کشور اضافه می‌کند‌.
بیدخام استفاده از طرح‌های طراحان با انگیزه در حوزه‌ها و قشرهای مختلف از بانوان و آقایان تأکید و عنوان کرد: حلقه مفقوده در برگزاری نمایشگاه‌های لباس، به تولید انبوه نرسیدن طرح‌ها و تبدیل نشدن مد و لباس به یک صنعت است.
وی افزود: برگزاری نمایشگاه‌های لباس از حجم واردات بی رویه در این حوزه جلوگیری می‌کند چرا که تولیدات غربی و بیگانه به سمت رعایت هویت ملی و اصیل و‌ دینی ما پیش نمی‌روند.
مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین تولید انبوه لباس با محوریت ایرانی و اسلامی را راهی برای مقابله با تهاجم فرهنگی برشمرد ‌و گفت: باید این چنین نمایشگاه‌هایی در میان مردم از جمله در دانشگاه و مدارس برگزار شود تا استقبال از آن بیشتر شود.
به گزارش ایکنا، در پایان این مراسم از طراحان برتر بخش‌های مختلف شرکت کننده در دومین جشنواره مد و لباس ایرانی- اسلامی استان قزوین با اهدای لوح و تندیس تقدیر شد.


نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت، افترا، مطالب خلاف واقع، غیر پارسی و غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی
تعداد نظرات ثبت شده: 0