شنبه 25 خرداد 1398
اخبار

1395/11/25
ارسال ٣٠٦ طرح به سومین جشنواره مد و لباس اسلامی‌ - ایرانی استان خراسان جنوبی
معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی از ارسال ٣٠٦ طرح به دبیرخانه سومین جشنواره مد و لباس اسلامی‌ - ایرانی استان خراسان جنوبی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی؛سیدعلی زمزم امروز (٢٦ بهمن ٩٥ ) با اعلام این خبر گفت:سومین جشنواره مد و لباس اسلامی‌ - ایرانی از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با همکاری و حمایت معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ،بنیاد ملی مد و لباس اسلامی ایرانی و موسسه فرهنگی و هنری چهاردرخت به منظور حفظ و تقویت فرهنگ و هویت اسلامی و ایرانی،ارج نهادن، تبیین و ترویج الگو های بومی و ملی،هدایت بازار تولید و فراهم ساختن فضای رقابتی در بین فعالان این عرصه و همچنین ترغیب مردم به پرهیز انتخاب و مصرف الگوهای بیگانه برگزار می شود.

وی با بیان اینکه این جشنواره با موضوع طراحی و دوخت در حوزه پوشاک بانوان با موضوعیت مانتو فرم "اجتماع"برگزار می شود تصریح کرد:این جشنواره در ٢ بخش که شامل طراحی مانتو فرم اجتماع و مجلسی  و بخش دیگر آن بخش دوخت مانتو فرم اجتماع و مجلسی می باشد.

معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی افزود: براساس فراخوان منتشر شده برای سومین جشنواره مد و لباس اسلامی‌ - ایرانی مهلت ارسال آثار ٥ بهمن ماه سال جاری اعلام شده بود که با توجه به استقبال صورت گرفته از سوی متقاضیان شرکت در این جشنواره، مهلت ارسال تا ٢٣ بهمن ماه جاری تمدید شد.

وی با بیان اینکه مهلت ارسال آثار هنرمندان ٢٣ بهمن ماه جاری پایان یافت و از این پس آثار ارسالی به دبیرخانه مورد قبول واقع نمی شود، گفت: ٣٠٦ طرح از ٨٦  هنرمند از استان به دبیرخانه سومین جشنواره مد و لباس اسلامی‌ - ایرانی خراسان جنوبی ارسال شده که از این تعداد ٧٠ طرح برای داوری نهایی انتخاب شد.

زمزم با تاکید بر اینکه  به کلیه هنرمندانی که آثارشان به مرحله نهایی راه یابد گواهینامه شرکت در جشنواره تعلق خواهد گرفت، بیان کرد:نمایشگاهی از طرح های راه یافته به بخش پایانی جشنواره از از ٢ لغایت ٥ بهمن ماه جاری در بیرجند برپا خواهد شد.

معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی خاطرنشان کرد:اختتامیه و تجلیل از برگزیدگان ٥ اسفند ماه سالجاری برگزار خواهد شد.

 


نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت، افترا، مطالب خلاف واقع، غیر پارسی و غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی
تعداد نظرات ثبت شده: 0