یک شنبه 26 خرداد 1398
اخبار

1395/11/26
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین: نمایشگاه های مد و لباس در انحصار بانوان نباشد
مریم بیدخام در آیین پایانی دومین جشنواره مد و لباس ایرانی – اسلامی استان قزوین گفت: باید طرح هایی که در جشنواره های مد و لباس برگزیده می شود، با همکاری صنعت پوشاک به تولید انبوه برسد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین، مریم بیدخام، مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین، در آیین پایانی دومین جشنواره مد و لباس ایرانی – اسلامی استان قزوین، ضمن تسلیت به مناسبت شهادت حضرت زهرا (س)، گفت: این سومین نمایشگاه مد و لباس ایرانی اسلامی در یک سال گدشته است و استمرار این نمایشگاه ها ضروری است.

بیدخام تاکید کرد: وقتی جامعه متدین ما نسبت به پوشش بانوان نقد دارد که در برخی موارد وارد است به جای رفتارهای سلیقه ای و تذکرها، به جامعه ایده بدهیم که این مهم، در نمایشگاه های مد و لباس اتفاق می افتد.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری با تاکید بر این مطلب که نمایشگاه های مد و لباس در انحصار بانوان نباشد، گفت: لزوما باید طرح هایی که با کارشناسی طراحان ایجاد و در این جشنواره ها برگزیده می شود، با همکاری صنعت پوشاک به تولید انبوه برسد، اما به دلیل حلقه مفقوده ای که وجود دارد این اتفاق نمی افتد و چرخه ایجاد الگوهای فاخر ایرانی – اسلامی ابتر می ماند.

وی یادآور شد: ارتباط صنعت پوشاک و این نمایشگاه ها مستلزم این است که مد و لباس در ایران تبدیل به صنعت شود و این عزم همگانی تمام دستگاه های مرتبط را می طلبد.

بیدخام تاکید گرد: تمام دستگاه های فرهنگی مانند اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، شهرداری، سازمان تبلیغات اسلامی، صدا و سیما و ... باید در یک فضای همدلی در کنار هم قرار بگیرند تا این نمایشگاه ها استمرار داشته باشد، زیرا برگزاری نمایشگاه های مد و لباس از واردات بی رویه و تهاجم فرهنگی جلوگیری می کند.


نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت، افترا، مطالب خلاف واقع، غیر پارسی و غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی
تعداد نظرات ثبت شده: 0