شنبه 25 خرداد 1398
اخبار

1395/11/27
ششمین جشنواره مد و لباس فجر در سه نقطه تهران برگزار می‌شود/ برگزاری ویترین ملی مد و لباس در برج میلاد
دبیرکارگروه ساماندهی مد و لباس با اشاره به برنامه ریزی‌های لازم برای برگزاری ششمین جشنواره مد و لباس فجر گفت: به دلیل گستردگی فعالیت‌ها و تنوع امور بیش از یک نقطه را برای برگزاری جشنواره در نظر گرفتیم که این نقاط تالار وحدت، برج آزادی و برج میلاد است.

حمید قبادی در مورد برگزاری ششمین جشنواره مد و لباس فجر گفت: فعالیت‌های اجرایی ششمین جشنواره مد و لباس فجر بر اساس برنامه ریزی‌های صورت گرفته به شکل مناسبی در حال انجام است، تلاش شده نقطه نظرات اساتید، پیشکسوتان، انجمن‌ها و تشکل‌های موضوع مد و لباس را دریافت کنیم و در حد امکان آنها را در برنامه ریزی‌ها لحاظ و اجرایی کنیم.

وی ادامه داد: حتی شکل برگزاری، نحوه داوری، محل و زمان برگزاری از نکات بسیار مهمی بود که از این اساتید درخواست شد اظهارنظر کنند و نقطه نظرات خود را اعلام کنند از بدو امر نیز دبیرخانه جشنواره با کارشناسان و فعالان این حوزه ارتباط مستمری داشت و نظرات آنها را به صورت جمع بندی شده در برنامه ریزی‌ها مورد لحاظ قرار دادند.

دبیرکارگروه ساماندهی مد و لباس افزود: نکته مهم دیگری که در این دوره رخ داد اقدام به موقع و شروع به موقع فعالیت‌ها بود که البته معتقدم جا دارد که کمی هم زودتر فعالیت‌ها را آغاز کنیم اما به هر شکل امسال نسبت به سال‌های اخیر در زمان مناسبتری کارها آغاز شد و همین موضوع کمک کرد بسیاری از امور در افزایش مشارکت هنرمندان مؤثر واقع شود.

قبادی تصریح کرد: امسال تعداد آثار رسیده نسبت به همه دوره‌ها از رکورد قابل توجهی برخوردار بود و ما شاهد این بودیم که بیش از 5 هزار و 200 اثر به دبیرخانه واصل شد و این نشان می‌دهد که برنامه ریزی مناسب کمک می‌کند که هنرمندان مشارکت بیشتری داشته باشند.

دبیرکارگروه ساماندهی مد و لباس افزود: محل برگزاری به دلیل گستردگی فعالیت‌ها و تنوع امور ما را وادار کرد که بیش از یک نقطه را برای برگزاری جشنواره در نظر بگیریم، بنابراین تصمیم گرفته شد تالار وحدت، برج آزادی و برج میلاد مورد استفاده قرار گیرد و به صورت تخصصی هر کدام از موضوعات در یکی از این نقاط مستقر خواهند شد.

قبادی افزود: بخش نمایش آثار مسابقه زنده طراحی لباس و بخش بین الملل و یک‌سری از فعالیت‌های جاری دیگر در تالار وحدت تهران، بخش دانشگاهی، فرهنگی و هنری و بخش صنعت و مؤسسات مد و لباس در برج آزادی  و ویترین ملی در برج میلاد با مشارکت 25 برند برگزیده برگزار خواهد شد.

وی تصریح کرد: امسال در بخش استان‌ها به صورت متمرکز در 15 استان شاهد برگزاری جشنواره مد و لباس خواهیم بود که برخی از استان‌ها از ابتدای بهمن ماه کار خود را آغاز کرده اند و در سه رویداد بنده موفق شدم شرکت کنم، همزمان با ایام جشنواره هم چند نمایشگاه دیگر را داریم و تا پایان اسفندماه شاهد برگزاری این 15 نمایشگاه خواهیم بود و پیش بینی می‌کنیم تا پایان سال تعداد جشنواره‌ها و نمایشگاه‌های استانی مد و لباس به بیش از 52 نمایشگاه برسد.

قبادی ادامه داد: شاید یک یا دو استان وجود داشته باشد که تا کنون این نمایشگاه‌ها را برگزار نکرده‌اند اما استان‌هایی هم هستند مانند گلستان، قزوین، مرکزی که بیش از یک و حتی دو نمایشگاه برگزار کردند.

به گزارش فارس، ششمین جشنواره مد و لباس فجر از سوم تا دهم اسفند ماه در تهران و همزمان در 15 استان کشور برگزار خواهد شد.


نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت، افترا، مطالب خلاف واقع، غیر پارسی و غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی
تعداد نظرات ثبت شده: 0