یک شنبه 26 خرداد 1398
اخبار

1395/12/01
بررسی فرازوفرودهای مد و لباس ایرانی در جلسه کمیسیون فرهنگی و فعالان صنعت مد
یک عضو هیات‌رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از بررسی فراز و فرودهای مد و لباس ایرانی در جلسه برخی اعضای کمیسیون فرهنگی و فعالان صنعت مد خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، سیده فاطمه ذوالقدر توضیح داد: روز گذشته جلسه‌ای با آقای قبادی، دبیر کارگروه مد و لباس داشتیم که ایشان گزارشی از نحوه برگزاری ششمین جشنواره مد و لباس فجر ارائه دادند. همچنین رئیس انجمن طراحان مد و مدیر بخش علمی مد و لباس و برخی فعالان صنعت مد هم در این جلسه حاضر بودند و توضیحاتی را مطرح کردند.

او ادامه داد: در ابتدای جلسه، آقای قبادی گزارشی از تاریخچه تصویب کارگروه مد و لباس در مجلس ارائه دادند. آیین نامه این کارگروه از سال 87 ابلاغ شده و وزاتخانه‌های فرهنگ و صنعت و معدن هم عضو آن هستند. البته باید توجه داشت که با توجه به قیمت اقتصادی و رقابت خارجی، ترویج و معرفی لباس ایرانی کار سختی است. علی‌رغم این که پارچه ایرانی کیفیت بالایی دارد، اما بازار از اجناس ترک پر است.

ذوالقدر تاکید کرد: با وجود این که 37 سال از انقلاب می‌گذرد هنوز الگویی برای مد و لباس نداریم و نتوانستیم موفق عمل کنیم و الگوی اسلامی ایرانی را به کشورهای دیگر صادر کنیم. همچنین لازم است که زنان حضور بیشتری در پست ها و مناصب مربوطه داشته باشند.

این نماینده مجلس در رابطه با جشنواره فجر مد و لباس هم توضیح داد: این جشنواره که قرار است سوم تا دهم دی‌ماه در تالار وحدت، برج آزادی و سالن میلاد برگزار شود. همزمان در 15 استان برگزار می‌شود و کشورهایی مثل مالزی و فرانسه در آن شرکت می‌کنند. همچنین سعی شده جشنواره بدون نگاه سیاسی و تنگ‌نظری برگزار شود.

این عضو هیات‌رئیسه کمیسیون فرهنگی بر لزوم تشویق مردم برای حضور در این جشنواره و نقش صداوسیما در ترویج فرهنگ پوشش ایرانی اسلامی تاکید کرد.

به گزارش ایسنا، ذوالقدر همچنین گفت: ما نمایندگان مجلس در پایان این جلسه آمادگی خود را برای همکاری با کارگروه در موارد مختلف در رسیدن به اهداف این کارگروه که ترویج الگوی اسلامی ایرانی در ایران و جهان اسلام است اعلام کردیم.


نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت، افترا، مطالب خلاف واقع، غیر پارسی و غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی
تعداد نظرات ثبت شده: 0