یک شنبه 26 خرداد 1398
اخبار

1395/12/01
فردا افتتاح نمایشگاه سومین جشنواره مد و لباس اسلامی ایرانی خراسان جنوبی
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی؛ از افتتاح نمایشگاه سومین جشنواره مد و لباس اسلامی‌ - ایرانی استان خراسان جنوبی فردا ٢ اسفندماه ٩٥ در استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی؛احمد محبی امروز (١ بهمن ٩٥ ) در جلسه کارگروه و برنامه ریزی سومین جشنواره مد و لباس استان با اعلام این خبر گفت:اختتامیه سومین جشنواره مد و لباس اسلامی‌ - ایرانی و تجلیل از نفرات برتر این جشنواره ٤ اسفندماه جاری در بیرجند برگزار می شود.

 

مدیر کل فرهنگ وارشاد اسلامی خراسان جنوبی افزود:امروزه طراحی لباس و پوشاک و انتخاب مناسب آن یکی از دغدغه های مهم خانواده ها شده پس لازم است دستگاه های اجرایی عضو کارگروه به این مساله اهتمام بیشتری داشته باشند و با برگزاری به موقع کمیسیون های مربوطه  گام موثری در این امر برداشته شود.

وی بحث اقتصاد مقاومتی در حوزه مد و لباس  را از فاکتورهای بسیار مهم و تأثیرگذار در این کارگروه برشمرد و تصریح کرد:مقاوم ­سازی همه امور به ویژه مد و لباس با شرط داخلی بودن و پویایی آن به طوری که از مناسبات به روشی استفاده شود که وابستگی­‌های تهدید آمیز کاهش یابد،ثمرات مفیدی در راستای توسعه اقتصاد کشور در پی خواهد داشت.

 

وی با بیان اینکه مهلت ارسال آثار هنرمندان ٢٣ بهمن ماه جاری پایان یافت  گفت: ٣٠٦ طرح از ٨٦  هنرمند از استان به دبیرخانه سومین جشنواره مد و لباس اسلامی‌ - ایرانی خراسان جنوبی ارسال شده که از این تعداد ٧٠ طرح برای داوری نهایی انتخاب شد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی؛تصریح کرد:در همین راستا ٢ کارگاه آموزشی از سوی این اداره کل با همکاری موسسه فرهنگی و هنری چهاردرخت با حضور  مدرس تکتم همتی و محسن ناصری در زمینه خلاقیت، ایده تا اجرا و بر پابه نقوش زیر انداز های خراسان جنوبی  و طرح و نقش در طراحی لباس برپایه الگوی پوشش محلی شرق کشور با حضور بیش از ٦٦  هنرآموز ١٤ و ٢١ بهمن ماه سالجاری در زمینه مد و لباس اسلامی و ایرانی در بیرجند برگزار شد.

محبی با اشاره  به اینکه  به کلیه هنرمندانی که آثارشان به مرحله نهایی راه یابد گواهینامه شرکت در جشنواره تعلق خواهد گرفت، بیان کرد:نمایشگاهی از طرح های راه یافته به بخش پایانی جشنواره فردا ٢ اسفندماه جاری ساعت ١٦:٣٠ در محل نگار خانه شهر بیرجند افتتاح خواهد شد.

بنابراین گزارش،اختتامیه و تجلیل از برگزیدگان این جشنواره ٤ اسفند ماه سالجاری ساعت ١٨ در محل سالن بهزیستی بیرجند برگزار خواهد شد.


نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت، افترا، مطالب خلاف واقع، غیر پارسی و غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی
تعداد نظرات ثبت شده: 0